پاپ در «شهر باستانی اور» مراسم عشای ربانی برگزار می کند + تصاویر شهر

پاپ فرانسیس در سفر خود به عراق در هفته آینده از شهر باستانی اور که به زادگاه حضرت ابراهیم، پدر ادیان ابراهیمی شناخته می شود دیدار خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: قرار است پاپ فرانسیس در سفر خود به عراق در ماه آینده از شهر باستانی اور که به زادگاه حضرت ابراهیم، پدر ادیان ابراهیمی، شناخته می شود دیدار کند. حادثه ای که باستان شناسان عراقی را امیدوار کرده که بار دیگر توجه ها به این مرکز باستانی مهم جلب شود.

شهر باستانی اور در دهه های 1960-1970 از مراکز جذب گردشگر به عراق بود اما در پی دهه ها جنگ و بی ثباتی دیگر توجه کسی را جلب نمی کند. ضمن اینکه شیوع کرونا هم مانع از سفر گردشگران داخلی به این منطقه شده است.

شهر باستانی اور در 300 کیلومتری جنوب بغداد در نزدیکی شهر حله است که زیگوراتی هرمی شکل و چند معبد و کاخ در آن است. بیش از صد سال پیش، لئونارد وولی، باستان شناس انگلیسی، این منطقه را کشف کرد. اور از قدیم ترین شهرهای جهان است که نخستین سکونتگاه های شهری و کتابت و حکومت مرکزی را شاهد بوده است.

«علی کاظم غانم»، مدیر شورای حکومتی آثار باستانی اور، تأکید می کند که مجموعه مجاور زیگورات به 1900 سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد و می افزاید که این خانه زادگاه و سکونتگاه حضرت ابراهیم بوده است.

به گفته غانم در سال 1999 پس از آنکه پل ژان پل دوم در پی سفر به عراق برآمد این مجموعه شاهد مرمت بود اما مذاکرات واتیکان با رژیم بعث درباره این سفر به نتیجه نرسید.

یک مؤسسه ایتالیایی در همکاری با برنامه توسعه سازمان ملل در حال ساخت و سازهایی برای ایجاد استراحتگاه و راهنمایی بازدیدکنندگان و کشیدن خط برق و جاده سازی در منطقه است. غانم تأکید می کند که این اثر تاریخی نیاز به مرمت دارد و باید برای این کار بودجه اختصاص داده شود.

قرار است پاپ در این مرکز مهم تاریخی مراسم عشای ربانی را با حضور نمایندگانی از همه مسیحیان عراق برگزار کند.

پاپ در 5 مارس آینده سفری 4 روزه به عراق را آغاز می کند که شامل بازدید از بغداد و اور و ناصریه و نجف اشرف و دیدار با آیت الله سیستانی می شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا