وزیر دارایی کویت: کسری بودجه طی 5 سال آتی به 177 میلیارد دلار می‌رسد

وزیر دارایی کویت پیش‌بینی کرد کسری بودجه انباشته این کشور در پنج سال مالی 2020 تا 2025 میلادی به 177.28 میلیارد دلار خواهد رسید.

میدل ایست نیوز: «خلیفه حماده»، وزیر دارایی کویت پیش‌بینی کرد کسری بودجه انباشته این کشور در پنج سال مالی 2020 تا 2025 میلادی به 55.4 میلیارد دینار (177.28 میلیارد دلار) خواهد رسید.

حماده در توئیتری نوشت: پیش‌بینی‌ مجموعه هزینه‌ها طی مدت مشابه فوق به 114.1 میلیارد دینار خواهد رسید که 81 میلیارد دینار آن مربوط به پرداخت حقوق‌ها و یارانه است.

وزیر دارایی کویت در ادامه بر حل بحران کمبود منابع مالی و کاهش نقدینگی در «صندوق ذخایر نسل‌های آتی» و افزایش درآمدهای غیر نفتی با همکاری پارلمان در نزدیک‌ترین زمان ممکن تاکید کرد.

وی اظهار داشت: هر روز که اصلاحات مالی و اقتصادی و رفع مشکل کمبود نقدینگی به تاخیر بیفتد، این معضل گسترده‌تر و پیچیده‌تر خواهد شد.

وزیر دارایی کویت تصریح کرد: صدور اوراق قرضه و برداشت از «صندوق ذخایر نسل‌های آتی» راهکار اصلاحات نیست بلکه راه‌حلی موقتی است که باید برای عمل به تعهدات فوری‌مان اعم از پرداخت حقوق‌ها و یارانه‌ها اتخاذ کنیم که 71درصد از هزینه‌ها را تشکیل می دهند.

دولت کویت دوشنبه گذشته از پارلمان درخواست کرد تا اجازه برداشت سالانه 5 میلیارد دینار از «صندوق ذخایر نسل‌های آتی» را برای مقابله با هر گونه کسری بودجه را بدهد.

اما «مرزوق علی الغانم»، رئیس پارلمان کویت پیش از مطرح شدن این درخواست در پارلمان در بیانیه‌ای گفت: نباید نسل کنونی به ذخایر و ثروت‌های نسل‌های آتی دست ببرد و آنها را در برابر آثار سوء مدیریت اقتصادی کنونی قرار دهد، دولت باید راهکارهایی مقبول و مفید اقتصادی اتخاذ کند.

کویت به دلیل پیامدهای سنگین ویروس کرونا و کاهش جهانی بهای نفت با یکی از دشوارترین بحران‌های اقتصادی خود دست به گریبان است.

کویت در تامین درآمدهای دولتی به میزان بیش از 90 درصد به فروش نفت وابسته است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

دکمه بازگشت به بالا