دستگیری یکی از رهبران داعش در غرب بغداد

تروریست داعشی ملقب به «ببر بغداد» در عملیات اطلاعاتی برق آسایی توسط نیروهای اطلاعاتی عراق دستگیر شد.

میدل ایست نیوز: سرویس اطلاعاتی عراق از دستگیری یکی از رهبران گروه تروریستی داعش معروف به «نمر بغداد» (ببر بغداد) در عملیاتی برق آسا در غرب بغداد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از بیانیه سرویس اطلاعاتی عراق، نیروهای اطلاعاتی عراق در عملیات اطلاعاتی برق آسایی در منطقه ابو غریب در غرب بغداد «نمر سوید»، ملقب به نمر بغداد را دستگیر کردند.

در این بیانیه اشاره شده است که وی فرزند «احمد عبدالله سوید»، مسئول واحدهای بمب گذاری در ولایت جنوب داعش بود.

وزارت دفاع عراق نیز در روز سه شنبه 23 فوریه 2021 اعلام کرد که نیروهای اطلاعات نظامی در لشکر 11، نیروهای تیپ پیاده نظام 44، هنگ تکاوران، نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم با همکاری فرماندهی ستاد عملیات بغداد توانستند در عملیات پیش دستانه ویژه ای تروریست مسئول بمب گذاری در ولایت بغداد که پیشتر هم مسئول بمب گذاری در ولایت صلاح الدین بود را دستگیر کنند.

پیش از این و در ماه ژانویه نیز نیروهای امنیتی عراق «ابا یاسر العیساوی»، نائب خلیفه داعش و والی عراق را کشتند.

نیروهای امنیتی عراق برای اطمینان از عدم ظهور مجدد داعش و عناصر فراری آن، به جستجو، پاکسازی و تعقیب بقایای داعش در سراسر کشور ادامه می دهند.

عراق در دسامبر سال 2017، پس از حدود سه و نیم سال درگیری با داعش که حدود یک سوم کشور را اشغال کرده بود، آزادسازی تمام سرزمین های خود از چنگال این گروه تروریستی را اعلام کرد.

گفتنی است عناصر باقی مانده ای از داعش هنوز در مناطقی از بغداد، صلاح الدین، دیالی، کرکوک، نینوا، الانبار و… فعالیت دارند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
عربی 21

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا