سازمان ملل: نیمی از مردم یمن از گرسنگی رنج می‌برند

سازمان ملل اعلام کرد 16 میلیون شهروند یمنی یعنی بیش از نیمی از جمعیت این کشور از گرسنگی رنج می‌برند.

میدل ایست نیوز: سازمان ملل اعلام کرد 16 میلیون شهروند یمنی یعنی بیش از نیمی از جمعیت این کشور از گرسنگی رنج می‌برند و 5 میلیون یمنی در آستانه قحطی هستند.

بر اساس اطلاعات سازمان ملل، نزدیک به 80درصد از مردم یمن نیازمند کمک هستند و 400 هزار کودک زیر 5 سال از سوء تغذیه مزمن رنج می‌برند.

یمن از 6 سال پیش در نتیجه تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان در تامین مواد غذایی مورد نیاز خود با دشواری‌های بسیاری رو به رو است.

در همین رابطه، «مارک لوکوک»، مسئول کمک‌رسانی سازمان ملل اعلام کرد: پیش از جنگ، یمن کشوری فقیر و درگیر با مشکل سوء تغذیه بود اما اقتصاد این کشور فعال بود و دولت برای شمار زیادی از مردم خدمات ارائه می‌کرد ولی اکنون جنگ همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است.

لوکوک با اشاره به اینکه بحران یمن دشوارترین قحطی انسانی در جهان طی ده‌های اخیر است، گفت: در جهان نوین، قحطی‌ها اساسا در سایه نبود درآمد و سپس زمین‌گیر شدن تلاش‌ها برای کمک‌رسانی روی می‎دهد؛ وضعیتی که اکنون دقیقا در یمن مشاهده می‌کنیم.

12 سازمان کمک‌رسان از جمله اوکسفام و هیات نجات کودکان هشدار داده‌‌اند که 2.3 میلیون کودک یمنی زیر 5 سال امسال از گرسنگی رنج خواهند برد.

مجله بریتانیایی اکونومیست پیشتر اعلام کرده بود که یمن در جایگاه 113 فهرست امنیت غذایی سال 2020 قرار دارد که بدترین کشور جهان از لحاظ امنیت غذایی به شمار می‌رود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا