الکاظمی:دولت در جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و مالی کشور موفق عمل کرد

هیات دولت عراق در جلسه امروز خود به ریاست «مصطفی الکاظمی» به بررسی تازه‌ترین تحولات کشور پرداخت.

میدل ایست نیوز: هیات دولت عراق در جلسه امروز خود به ریاست «مصطفی الکاظمی» به بررسی تازه‌ترین تحولات کشور پرداخت.

الکاظمی در آغاز این جلسه بر وجود تلاش‌هایی برای مانع‌تراشی در مسیر فعالیت دولت در سایه چالش‌های عدیده فرا روی عراق تاکید کرد و افزود: دولت در جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و مالی کشور موفق عمل کرد و با برنامه اصلاحی خود گامی مهم در مسیر اصلاحات برداشت.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: ذخایر بانک مرکزی چهار میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است و این در حالی است که برخی دولت را متهم می کردند که منجر به ورشکستگی و نابودی ذخایر ارزی شده است اما دولت توانست جلوی فساد در مزایده فروش ارز را بگیرد.

الکاظمی در ادامه از همه وزرا خواست تا اشتباهات دولت‌های گذشته را در نحوه تعامل با پرونده‌های راهبردی تکرار نکنند و با پرونده‌های مهم تعاملی بروکراتیک نداشته باشند، به نحوی که منجر به زمین ماندن خدمات‌رسانی به شهروندان و اجرای پروژه‌ها شود.

وی درخصوص روابط خارجی عراق گفت: بغداد موفق به بازگشت به نقش‌آفرینی مهم خارجی خود شده است و اکنون برای ایفای نقش‌های مهم در زمینه کاهش‌تنش و لزوم گفت‌وگو بسیار مورد اعتماد است.

وزیر بهداشت عراق در این جلسه گزارشی از تازه‌ترین فعالیت‌های کمیته بهداشت برای تقویت اقدامات دولتی در زمینه پیشگیری و آگاهی‌بخشی برای جلوگیری از شیوع کرونا ارائه کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا