لایحه ای در کنگره امریکا برای مجازات محمد بن سلمان

چند نماینده کنگره امریکا با ارائه لایحه ای خواستار ایجاد ممنوعیت صدور ویزا و ورود به امریکا برای محمد بن سلمان در پی دست داشتن در قتل جمال خاشقچی شدند.

میدل ایست نیوز: قانونگذاران امریکا از حزب دموکرات در کنگره امریکا، پیشنهادی را با هدف مجازات «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان در پی اتهام وی مبنی بر دست داشتن در قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه نگار عربستانی ارائه کردند.

این پیشنهاد که «تام مالینویسکی»، عضو دموکرات مجلس نمایندگان امریکا به همراه دو تن دیگر از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان ارائه کرده اند، شامل ممنوعیت ورود بن سلمان به امریکا برای نقش داشتن در قتل خاشقچی علاوه بر ممنوعیت سفر همه افراد مذکور در گزارش امریکا درباره قتل خاشقچی می شود.

در این لایحه آمده است «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا نمی تواند از این ممنوعیت چشم پوشی کند مگر اینکه به صورت علنی و قبل از 15 روز از صدور ویزا به کنگره اطلاع دهد.

مالینویسکی در بیانیه ای گفت که این قانون واضح است و تاکید می کند که ممنوعیت صدور ویزا برای افراد مرتبط با نقض حقوق بشر ضروریست.

وی اشاره کرد که دولت بایدن پیام واشنگتن به ریاض را به علت عدم محاکمه بن سلمان تضعیف می کند.

پیش از این سخنگوی کاخ سفید درباره علت تحریم نشدن محمد بن سلمان گفت که وی رهبر یک کشور خارجی است و به همین علت تحریم نمی شود.

عصر جمعه گذشته، دولت امریكا نسخه ای محرمانه از گزارش سیا درباره كشته شدن جمال خاشقچی روزنامه نگار سعودی در سال 2018 را منتشر كرد.

دفتر مدیر اطلاعات ملی در گزارش منتشر شده در وب سایت دولت گفت: ما معتقدیم که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی با عملیات در استانبول برای دستگیری یا کشتن جمال خاشقچی روزنامه نگار در سال 2018 موافقت کرده است.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
عربی 21

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

دکمه بازگشت به بالا