وزیر دفاع ترکیه: احتمالا تحولات متفاوتی طی روزهای آینده با مصر رخ می‌دهد

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد احترام مصر به هنگام فعالیت‌های اکتشافی در شرق مدیترانه به فلات قاره ترکیه تحول بسیار مهم در مناسبات دو کشور به شمار می‌رود.

میدل ایست نیوز: «خلوصی آکار»، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد مصر به هنگام فعالیت‌های اکتشافی در شرق مدیترانه به فلات قاره ترکیه احترام گذاشته است و این امر، تحولی بسیار مهم در مناسبات دو کشور به شمار می‌رود.

آکار گفت: احترام مصر به فلات قاره ترکیه به هنگام فعالیت‌های اکتشافی تحولی بسیار مهم به شمار می‌رود و ما منتظر تداوم آن هستیم.

وی افزود: ارزش‌های مشترک تاریخی و فرهنگی با مصر داریم. با فعال شدن این ارزش‌ها احتمالا تحولات متفاوتی در روزهای آینده رخ دهد.

آکار پیرامون روابط ترکیه-یونان گفت: خواستار حل و فصل مشکلات در چارچوب قوانین بین‌المللی، مذاکره و روابط خوب همسایگی و مذاکرات باز هستیم.

وزیر دفاع ترکیه در رابطه با احترام مصر به محدوده فلات قاره و منطقه انحصاری اقتصادی ترکیه در مدیترانه برای فعالیت‌های اکتشافی گفت این یک پیشرفت بسیار مهم است، ما انتظار داریم که این‌گونه اقدامات ادامه یابد.

روابط ترکیه و مصر از سال 2013 میلادی پس از مخالفت قاطع آنکارا با کودتای ارتش علیه «محمد مرسی» از رهبران اخوان المسلمین شاهد بحران سیاسی است.

تنش موجود میان دو کشور در پی پرونده‌های متعدد به ویژه بحران لیبی و ترسیم مرزهای دریایی در مدیترانه تشدید شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
روسیا الیومآناتولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا