اجتماعیخبر اولسیاسی

گزارشی از سفر پاپ فرانسیس به شهر باستانی اور، زادگاه حضرت ابراهیم (ع)+تصاویر

پاپ فرانسیس پس از دیدار با آیت الله العظمی سیستانی راهی شهر باستانی اور شد و مراسم دعای مشترک بین ادیان را برگزار کرد.

میدل ایست نیوز: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان که روز گذشته در سفری تاریخی وارد بغداد شد، امروز پس از دیدار با آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف، راهی استان ذی قار شد.

هواپیمای خطوط هوایی عراق پاپ فرانسیس را از نجف اشرف به ذی قار منتقل کرد تا پاپ فرانسیس از شهر باستانی اور در نزدیکی الناصریه مرکز استان ذی قار دیدن کند.

«عبدالغنی الاسدی»، استاندار موقت ذی قار در فرودگاه الناصریه از پاپ فرانسیس که برای دیدار تاریخی بین ادیان به این شهر آمده بود، استقبال کرد.

مراسم دعای مشترک بین ادیان و مذاهب ابراهیمی با حضور پاپ فرانسیس در شهر اور برگزار و مراسم با قرائت قرآن و بخشی از سرودهای انجیل آغاز شد.

پاپ فرانسیس در این نشست که با حضور علمای شیعه، سنی، ایزدی، صابئه و سایر فرقه های مذهبی در عراق برگزار شد، سخنرانی کرد.

وی اشاره کرد که آسمان به ادیان مختلف وحدت می بخشد و موجب تقویت برادری بین آنها می شود و گفت که نباید برادری بین ادیان را فراموش کرد چرا که همه از نوادگان حضرت ابراهیم (ع) هستند.

پاپ ضمن بیان اینکه کسی نباید بدون دیگری اقدامی کند و همه باید زمین را آباد کنند، اشاره کرد که برادری بین ادیان، پیروان ادیان را به سوی زندگی با انسانیت می کشاند و نباید نیت های خیر بشریت را فراموش کرد.

رهبر کاتولیک های جهان گفت که ایمان و توحید از این مکان، از سرزمین پدر همه ادیان حضرت ابراهیم آغاز شده است و ایمان همه ما را جمع می کند و تروریسم و خشونت از دین نشأت گرفته نیست.

پاپ با تاکید بر اینکه تروریسم از دین سوء استفاده می کند و نباید اجازه داد که این سوء استفاده انجام شود، گفت که باید به آزادی دین که حقی اساسی است احترام بگذاریم.

وی با اشاره به حمله تروریسم به عراق گفت هنگامی که تروریسم به این کشور حمله کرد، بخشی از تاریخ را هدف قرار داد و مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر برای پی ریزی پایه های صلح تلاش کردند.

پاپ فرانسیس تاکید کرد که صلح بدون همزیستی مسالمت آمیز شکل نخواهد گرفت و بدون توجه به یکدیگر برقرار نخواهد شد.

وی اشاره کرد که صلح به زودی همه را جمع می کند و مانع از درگیری ها می شود.

پاپ فرانسیس همچنین، اظهارات نمایندگانی از ادیان و فرقه های مختلف را شنید و پس از آن مراسم دعای مشترک بین ادیان به ریاست پاپ فرانسیس برگزار شد.

پس از پایان مراسم پاپ فرانسیس شهر تاریخی اور را ترک کرد و راهی بغداد شد تا در یکی از کلیساهای بغداد مراسم عشای ربانی را برگزار کند.

پاپ فرانسیس فردا به اربیل و سپس قرقوش در استان نینوا خواهد رفت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا