آیت الله خامنه ای: امریکا باید هرچه سریع تر عراق و سوریه را تخلیه کند

رهبر جمهوری اسلامی ایران در سخنانی بر ضرورت خروج امریکا از عراق و سوریه تأکید کرد.

میدل ایست نیوز: آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران، در سخنانی بر ضرورت خروج امریکا از عراق و سوریه تأکید کرد.

رهبر ایران در سخنرانی تلویزیونی به مناسبت مبعث پیامبر اسلام(ص)، با اشاره به جنگ در یمن تأکید کرد که شش سال است که هم‌دست عرب آمریکا دارد مردم مظلوم یمن را در خانه و بیمارستان و مدرسه بمباران می‌کند، آن‌ها را محاصره اقتصادی کرده و مانع رسیدن غذا و دارو به آن‌ها می‌شود، شش سال است که این اتفاق افتاده و البته با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاد که آن موقع هم دولت دموکرات سر کار بود این دولت قسی‌القلب و سنگدل عرب با مردم یمن این رفتار را می‌کند.

او افزود که مردم یمن البته با استعداد هستند و توانسته‌اند برای خودشان وسایل دفاعی بوجود بیاوردند یا تهیه کنند و به بمباران شش ساله جواب بدهند. به مجرد این کار فریاد تبلیغاتی آنها بلند می‌شود که ترور شد و… همه هم می‌گویند، سازمان ملل هم می‌گوید. زشتی کار سازمان ملل از آمریکا بیشتر است.

آیت الله خامنه ای خاطرنشان کرد: امریکا از مجرمی که مخالف خودش را با ارّه تکه‌تکه می‌کند حمایت می‌کنند، همه عالم فهمیدند؛ سعودی‌ ها مخالفی را به شکلی گیر آوردند و تکه‌تکه کردند. آمریکا از این دفاع می‌کند بعد می‌گویند طرفدار حقوق بشر هستیم.

وی ادامه داد:  داعش را خود آمریکا ایجاد کرد که خودشان اعتراف کردند. هم کسی که ایجاد کرده بود گفت هم کسی که رقیب او بود گفت. خودشان ایجاد می‌کنند بعد به بهانه وجود داعش پایگاه نظامی ایجاد می‌کنند که می‌خواهیم با داعش مقابله کنیم. امکانات رسانه‌ای مدرن و پول در اختیار داعش قرار می‌دهد و اجازه می‌دهند نفت سوریه را از بین ببرند و بفروشند بعد می‌گویند با داعش مبارزه می‌کنیم.

رهبر ایران تأکید کرد که امریکا از حضور ایران در منطقه با بغض و کینه یاد می‌کند، در حالی که حضور ما نظامی نیست و افزود که آنجایی که نظامی‌های ایران هم بوده‌اند حضورشان مستشاری بوده و در برخی جاها هم اصلاً‌ نظامی‌ها هم وجود ندارند و صرفاً‌ سیاسی است.

وی افزود که هرجا ایران حضور داشته برای دفاع از دولت قانونی و به درخواست خود آن کشورها بوده امّا امریکا بدون اجازه به کشوری ورود می‌کنند و پایگاه نظامی ایجاد می‌کنند.

وی تأکید کرد که حتماً‌ بایستی آمریکایی‌ها عراق را تخلیه کنند که خواست خود آنهاست و قانون آنها است، سوریه را هم باید هرچه زودتر تخلیه کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا