استاندار نجف اشرف: یک گروه سیاسی با اهداف اقتصادی به تنش در استان دامن می زند

استاندار نجف اشرف، «یک گروه سیاسی» را عامل تنش در استان نجف اشرف دانست و خواستار گفت وگو با معترضان برای اطلاع از علل کمبودها شد.

میدل ایست نیوز: «لؤی الیاسری»، استاندار نجف اشرف، «یک گروه سیاسی» را عامل تنش در استان نجف اشرف دانست و خواستار گفت وگو با معترضان برای اطلاع از علل کمبودها شد.

او در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرد که تظاهرات در چند استان رخ داده و فقط منحصر به عراق نیست و افزود که نجف اشرف در روند بازسازی و اجرای پروژه از بهترین استان های عراق است و به مقصد گردشگری ساکنان دیگر استان ها تبدیل شده است.

الیاسری تأکید کرد که یک گروه سیاسی با پرداخت پول تظاهرات کنندگان را با اتوبوس جابه جا می کند تا در استان تنش ایجاد کند و افزود که برخی گروه های سیاسی از اینکه برخی پروژه ها به آنها واگذار نشده ناراضی اند.

نجف اشرف در هفته گذشته شاهد تظاهرات جوانانی بود که خواستار برکناری استاندار بودند.

براساس گزارش ها این تظاهرات در مواردی به خشونت کشیده شد و در آن دست کم یک تن جان باخته و چندین تن از نیروهای امنیتی و معترضان زخمی شدند.

برخی گزارش های غیر رسمی تأکید می کنند که شکل گیری دوباره تظاهرات به دخالت برخی گروه های سیاسی مربوط می شود و در این باره «عدنان الزرفی»، استاندار اسبق نجف که نفوذ امنیتی بالایی در این شهر دارد، را متهم می کنند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
خبرگزاری رسمی عراق (واع)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا