تقدیر و تشکر رهبر کلیسای کاتولیک‌ عراق از تلاش‌ها برای موفقیت سفرآمیز بودن پاپ فرانسیس

کاردینال لویس ساکو در دیدار با رئیس جمهوری عراق از تلاش های وی برای موفقیت آمیز بودن سفر پاپ فرانسیس به عراق تقدیر و تشکر کرد.

میدل ایست نیوز: کاردینال «مار لویس ساکو»، رهبر کلیسای کاتولیک‌ کلدانی عراق امروز پنجشنبه در کاخ السلام بغداد، با «برهم صالح»، رئیس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش دفتر رسانه ای رئیس جمهوری عراق، لویس ساکو در این دیدار برای تلاش های برهم صالح در موفقیت آمیز بودن سفر پاپ فرانسیس به عراق و همچنین تلاش های گسترده دولت در این زمینه قدردانی و تشکر فراوان کرد.

وی همچنین به اهمیت این سفر برای همه عراقی ها از مسلمانان، مسیحیان و سایر طیف ها که استقبال پرشوری از پاپ فرانسیس کردند، اشاره کرد.

از طرفی دیگر رئیس جمهوری عراق نیز ضمن تقدیر از تلاش های کلیسای عراق و نقش آن در آماده سازی شرایط برای سفر پاپ فرانسیس، تاکید کرد که سفر وی پیام عمیق بشردوستانه برای کشوری بود که از خشونت و درگیری رنج برده و به پیشروی به سوی برقراری امنیت، صلح و ثبات و حفظ همزیستی مسالمت آمیز و حفاظت از طیف های متنوعش امید دارد.

صالح همچنین بر لزوم همگرایی و گفت وگو و حل مشکلات و کنار گذاشتن اختلاف با تکیه بر منافع عالی شهروندان به گونه ای که پاسخ به نیازهای ضروری آنها را تضمین و امنیت و ثبات را تقویت کند، تاکید کرد.

پیش از این و در اوایل ماه مارس، پاپ فرانسیس سفری تاریخی به عراق داشته و از استان های بغداد، نجف، نینوا، اربیل و ذی قار دیدن کرده است.

دیدار تاریخی پاپ فرانسیس با آیت الله العظمی سیستانی از وقایع برجسته سفر تاریخی پاپ به عراق بود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
ریاست جمهوری عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا