مقام ارشد روسیه در دیدار با سفیر سوریه فعالیت کمیته تدوین قانون اساسی را بررسی کرد

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه، در دیدار با سفیر روسیه در مسکو فعالیت‌های کمیته تدوین قانون اساسی را بررسی کرد.

ميىل ايست نيوز: «میخائیل بوگدانف»، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در خاورمیانه، در دیدار با سفیر روسیه در مسکو فعالیت‌های کمیته تدوین قانون اساسی را بررسی کرد.

بر اساس بیانیه رسمی وزارت خارجه روسیه در این دیدار بحث‌های مفصلی درباره وضعیت سوریه و موانع پیشرفت در کار کمیته تدوین قانون اساسی سوریه بررسی شد.

موضوع همکاری های دو کشور برای بازسازی سوریه از دیگر موضوعات مورد بحث در این جلسه بود.

بوگدانف در این دیدار تأکید کرد که کشورش از حاکمیت ارضی سوریه و یکپارچگی اراضی آن حمایت می‌کند و آماده ادامه حمایت از ملت سوریه در مبارزه با تررویسم است.

روز چهارشنبه سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ابراز خوش بینی کرد که دور ششم مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه گامی به پیش در روند حل بحران در این کشور باشد.

او در کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو گفت که روسیه با شرکای خود در روند آستانه برای تضمین ثمربخش بودن دور ششم این کمیته تلاش می‌کند و افزود که شواهدی هست که نشان می دهد در این دوره شاهد پیشرفت خواهیم بود.

او ابراز امیدواری کرد که گر پدرسن، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، در آینده بسیار نزدیک زمان برگزاری این دور از مذاکرات را اعلام کند و پیش‌بینی کرد که این دوره در اواخر مارس یا اوایل آوریل آینده و پیش از ماه رمضان برگزار شود.

دور پنجم مذاکرات کمیته تدوین قانون اساسی سوریه که در ماه گذشته میلادی ژنو برگزار شد بدون تحقق هیچ دستاوری پایان یافت.

هر یک از دو طرف دیگری را به ناکام گذاشتن مذاکرات و خودداری از پرداخت به اصل موضوع که تدوین قانون اساسی است متهم می کند.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العالم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا