امیدواری مالک کشتی به گل نشسته به بازگشایی قریب‌الوقوع کانال سوئز

مالک کشتی غول‌پیکر به گل نشسته در کانال سوئز ابراز امیدواری کرد که این شناور باربری به‌زودی (احتمالا شامگاه شنبه آتی) به حرکت در‌آید.

میدل ایست نیوز:رئیس شرکت شو‌ئه‌ای کیسن، مالک کشتی غول‌پیکر به گل نشسته در کانال سوئز ابراز امیدواری کرد که این شناور باربری به‌زودی(احتمالا شامگاه شنبه آتی) به حرکت در‌آید و ترافیک دریایی در این آب‌راهه حیاتی، از سرگرفته شود.

کشتی «اور گیون» روز سه شنبه و در زمان عبور از کانال سوئز از پهلو در مسیر رفت و آمد کشتی ها از حرکت باز ایستاد. وزش شدید باد علت این حادثه عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه یوکیتو هیگاکی، رئیس شرکت شو‌ئه‌ای کیسن شامگاه جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد امیدوار است با استفاده از تجهیزات و ماشین‌های بیشتر، رسوبات دریایی که کشتی در آن‌ها گیر افتاده به‌زودی از بدنه این شناور جدا شوند.

هیگاکی اطمینان داده که کشتی از نظر فنی کاملا سالم است و هر زمان که از گل‌ و لای رها شود، به حرکت خود ادامه خواهد داد.

این سخنان در حالی عنوان می‌شود که شرکت پیمانکاری مسئول «نجات» این کشتی در کانال سوئز پیشتر گفته بود عملیات رها کردن این کشتی ممکن است روزها و حتی هفته‌‌ها طول بکشد.

تلاش شرکت ملی کانال سوئز مصر برای آزاد کردن این کشتی تاکنون بی‌نتیجه مانده است. شرکت سنگاپوری برنارد شولت، بیمه‌گر مدیریت فنی کشتی اورگیون می‌گوید قرار است حداکثر تا روز یکشنبه دو یدک‌کش ۲۲۰ و ۲۴۰ تنی کمکی از سوی مصر به تیم نجات بپیوندد.

کشتی اورگیون با وزن ۲۲۰هزار تن و طولی معادل چهار زمین فوتبال مسیر تردد ۱۰ درصد مبادلات تجاری دریایی جهان را مسدود کرده است. در پی بروز این سانحه دریایی بیش از ۲۰۰ کشتی باری مجبور به توقف شده و قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا