خبر اولسرخط خبرها

دمشق برگزاری کنفرانس بروکسل بدون حضور دولت سوریه را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت برگزاری پنجمین نشست بروکسل بدون دعوت از دولت سوریه را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت مخالفت خود را با پنجمین نشست اتحادیه اروپا در بروکسل برای حمایت مالی از سوریه اعلام کرد.

به گزارش «اسپوتنیک عربی» وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت برگزاری پنجمین نشست بروکسل بدون دعوت از دولت سوریه را محکوم و اعلام کرد که با این نشست نمایشی مخالف است و نتایج آن را غیرقانونی می‌داند.

وزارت خارجه سوریه تأکید کرد: مشارکت سازمان ملل در این نشست در سایه عدم حضور دولت مورد نظر نقض آشکار اصول منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است که بر احترام به حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه تأکید دارند.

در نامه وزارت خارجه سوریه آمده است: اعمال تحریم‌های یکجانبه از سوی اتحادیه اروپا و آمریکا و تمدید آن به رغم پیامدهای منفی که همزمان با شیوع کرونا بر سوریه گذاشته و در عین حال برگزاری این نشست نشان دهنده دورویی در روش برخورد با وضعیت انسانی در سوریه است.

وزارت خارجه سوریه در این نامه آورده است: وقایع نشان می‌دهد این نشست به ابزار فشار و باج‌خواهی به دست اهداکنندگان برای تحمیل دیکته‌هایشان درباره مکانیزم ارائه کمک‌های بشردوستانه و سیاسی کردن فعالیت انسانی و ربط آن با شروطی که کاملا با اصول انسانی و شفافیت و بی طرفی در تضاد است، تبدیل شده است.

چهارشنبه حاضران در کنفرانس دو روزه حمایت از آینده سوریه و منطقه که برای پنجمین سال متوالی در بروکسل برگزار شد، تعهداتی را به جهت حمایت مالی چند میلیارد یورویی از سوریه تقبل کردند.

منبع
اسپوتنیک عربی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا