عملیاتی با حضور 5 هزار نیرو برای شناسایی تروریست ها در اردوگاه الهول

در طی این عملیات 6 روزه 125 عضو هسته‌های خفته داعش و 20 مقام مسئول یگان‌های ترور و حجم قابل توجهی سلاح کشف شده است.

میدل ایست نیوز: نیروهای امنیتی کرد سوریه (آسایش) با انتشار بیانیه‌ای رسمی با اعلام پایان مرحله اول عملیات امنیتی خود در اردوگاه الهول سوریه از دستگیری ده‌ها تروریست داعشی خبر دادند.

در این بیانیه که امروز (جمعه، 2 آوریل) منتشر شده آمده که در طی این عملیات چند روزه 125 عضو هسته‌های خفته داعش و 20 مقام مسئول یگان‌های ترور و حجم قابل توجهی سلاح و مواد منفجره و نیز وسایل الکترونیکی که برای ساختن بمب‌های دست‌ساز استفاده می‌شود کشف شده است.

این بیانیه افزوده که این عملیات از 28 مارس با همکاری نیروهای دموکراتیک سوریه و یگان‌ مدافع زنان و یگان مدافع خلق اجرا شده است.

در این بیانیه تأکید شده که در این عملیات 5 هزار نیرو مشارکت داشتند و هدف از آن افزایش امنیت و آرامش در اردوگاه است.

این نیروها در بیانیه خود تأکید کرده‌اند که اگر حمایت‌های بین‌المللی به عمل نیاید این‌گونه اقدامات مقطعی خواهد و تأثیر چندانی نخواهد داشت.

براساس این بیانیه بیش از 60 هزار نفر از 57 کشور که اکثر آنها خانواده‌های تروریست‌های داعش هستند در این اردوگاه به سر می‌برند ضمن اینکه شمار بالایی از تروریست‌های داعش در قالب افراد غیر نظامی خود را به اردوگاه رسانده و در آن سکونت دارند.

در این بیانیه همچنین تأکید شده که اردوگاه الهول از آغاز سال تاکنون شاهد 47 مورد اعدام داخلی بوده است.

 دولت عراق و نیروهای دموکراتیک سوریه خواستار بازگردانده شدن ساکنان غیر بومی این اردوگاه که بسیاری از آنها اروپایی‌اند به کشورهای اصلی‌شان هستند اما این کشورها تا کنون این درخواست را نپذیرفته‌اند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا