العامری در گفت وگو با «بی بی سی فارسی»: از روابط غیر نظامی با امریکا استقبال می کنیم/ اگر امریکا خارج نشود سراغ «مسیر مقاومت» می رویم

رئیس ائتلاف فتح تأکید کرد که اگر امریکا به روش های مسالمت آمیز از عراق خارج نشود احتمال استفاده از «مسیر مقاومت» مطرح است.

میدل ایست نیوز: «هادی العامری»، رئیس ائتلاف فتح (شاخه نظامی الحشد الشعبی) تأکید کرد که اگر امریکا به روش های مسالمت آمیز از عراق خارج نشود احتمال استفاده از «مسیر مقاومت» مطرح است.

او در مصاحبه با «بی بی سی فارسی» در مستندی درباره شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تأثیر آن بر اوضاع داخلی عراق، در پاسخ به این سؤال که «اگر نیروهای امریکایی از عراق خارج بشوند شما حاضرید اتفاقاتی را که افتاده پشت سر بگذارید و روابط با امریکا را در حوزه های دیگر ادامه دهید» گفت: «ما می خواهیم روابط اقتصادی سیاسی فرهنگی تجاری باشد اما روابط نظامی را نمی خواهیم».

العامری تأکید کرد که «هیچ نوع اشغال گری را نمی پذیریم، اگر روابط اقتصادی تجاری فرهنگی باشد به آنها می گوییم خوش آمدید و از آنها استقبال می کنیم، اما اگر بخواهید نیروی زمینی و رزمی و پایگاه نظامی در خاک عراق داشته باشید اجازه نخواهیم داد و اگر از راه های مسالمت آمیز خارج نشوید احتمال دارد از مسیر مقاومت وارد عمل شویم».

او در بخش دیگری از این گفت وگو گفت: «ایران بیشترین حمایت را از عراق و از مخالفان در دوره رژیم صدام حسین داشت و به عراق کمک کرد و در آستانه 2003 و بعد از آن بیشترین کشوری که در عراق قربانی داد و برای تغییر حکومت عراق تلاش کرد امریکا بود».

وی تأکید کرد که با وجود این هیچ کدام از این دو، نه ایران و نه امریکا، از حضورشان در عراق بهره نبرده اند.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
بی بی سی فارسی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

دکمه بازگشت به بالا