الاخبار: عربستان تسلیحات سنگین خود را از مأرب خارج کرد

عربستان سعودی اواسط هفته کنونی به عناصر خود دستور داده که سلاح سنگین موجود در جبهه‌های اطراف مأرب را خارج کنند.

میدل ایست نیوز: روزنامه لبنانی «الاخبار» خبر داد که پس از ورود محموله‌های سلاح سبک و نیمه سنگین عربستان سعودی به شهر مأرب یمن، به‌نظر می‌رسد گروه های مسلح وابسته به این کشور و دولت عبدربه منصور هادی در پی آغاز جنگ شهری هستند.

براساس این گزارش ائتلاف عربی به فرماندهی عربستان سعودی اواسط هفته کنونی به عناصر خود دستور داده که باقیمانده سلاح سنگین موجود در جبهه‌های اطراف مأرب را خارج کنند که از جمله این سلاحها می‌توان به خودروهای زرهی آمریکایی «اوشکوش» اشاره کرد.

 به گزارش این روزنامه، بیشتر فرماندهان نظامی وابسته به حزب «الاصلاح»، شاخه اخوان المسلمین در یمن، این دستورات را نادیده گرفتند و شمار زیادی از سرکرده‌های وابسته به دولت مستعفی هم از اجرای این دستور سرپیچی کرده اند.

بر اساس این گزارش، یک فرمانده اماراتی با حضور میدان در منطقه  شخصا ناظر بر تحویل این خودروها به عربستان سعودی از طریق گذرگاه زمینی «الودیعه» به این کشور بوده و همچنین فرماندهانی را که از اجرای این دستور سرپیچی کرده بودند، زندانی کرده است.

به گزارش این روزنامه، همزمان با این اقدامات، عناصر دولت عبدربه منصور هادی و حزب الاصلاح در مناطق حساسی مانند «جبل الاخشر» در حال عقب‌نشینی بوده و نیروهای انصارالله در حال پیشروی در آن هستند. این منطقه، آخرین و مهمترین منطقه حمایتی از پایگاه نظامی «صحن الجن» است که در بخش غربی شهر مأرب قرار دارد.

بنا بر این گزارش، در صورت آزادسازی این منطقه، این پایگاه نیز از نظر نظامی ساقط شده محسوب خواهد شد؛ پایگاهی که شامل مقر وزارت دفاع و چندین مقر مهم است.

این در حالی است که اختلافات بین عناصر دولت مستعفی و عناصر وابسته به قبایل «مراد» و «عبیده» افزایش یافته  و باعث شده است که دهها نفر از این قبایل از جبهه مراد در جنوب و جبهه «الطلعه الحمراء» در شمال غرب شهر مأرب عقب‌نشینی کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
الاخبار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا