تاکید الکاظمی در دیدار بارزانی بر لزوم تقویت همکاری امنیتی میان بغداد و اربیل

خست‌وزیر عراق در دیدار با رئیس اقلیم کردستان بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

میدل ایست نیوز: «مصطفی الکاظمی»، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان بر لزوم تقویت همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره پرونده‌های همکاری و ارتباط میان نهادهای مختلف در دولت فدرال و دولت محلی اقلیم بر اساس قانون اساسی، تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان‌ یافته و همکاری در سنجار میان بغداد و اربیل رایزنی کردند.

الکاظمی و بارزانی همچنین به بحث درباره وضعیت بهداشتی مربوط به اپیدمی کرونا و تلاش‌های بسیار در تامین خدمات درمانی به مبتلایان و فراهم کردن واکسن پرداختند.

نخست‌وزیر عراق ضمن تمجید از پیشرفت حاصل شده در زمینه بنا نهادن سازوکارهای قانون اساسی از جمله توافق بر سر دادگاه فدرال و موفقیت پارلمان در تصویب لایحه بودجه، ابراز امیدواری کرد که این قانون به دقت و بر اساس اصل عدالت در توزیع ثروت اجرایی شود.

الکاظمی در ادامه بر لزوم همکاری و ارتباط امنیتی میان بغداد و اربیل در راستای تحقق ثبات داخلی و ممانعت از بروز هر گونه شکافی که تروریست‌ها یا سازمان‌های تبهکار در مناطق مورد مناقشه یا دیگر مناطق از آن سوء استفاده کنند، تاکید کرد.

الکاظمی همچنین با تاکید بر اینکه سفرهای رئیس اقلیم کردستان نشانگر حسن نیت و روحیه همکاری مشترک و هماهنگی در همه زمینه‌‍هاست، اظهار داشت: به زودی به اقلیم کردستان سفر خواهد کرد.

از سوی دیگر، بارزانی ضمن تشکر از حُسن استقبال از وی، از تلاش‌های سیاسی، اقتصادی و دیپماتیک نخست وزیر تقدیر و تاکید کرد: تلاش‌های دیپلماتیک اخیر عراق منجر به بازگشت نقش طبیعی منطقه ای و بین المللی کشور شده است.

رئیس اقلیم کردستان ضمن تمجید از افزایش سطح هماهنگی امنیتی و لزوم توسعه و تقویت آن، از تصویب لایحه بودجه استقبال و بر حل و فصل مسائل مورد اختلاف میان بغداد و اربیل تاکید کرد؛ مسائلی که منجر به ثبات و پیشرفت بیشتر عراق خواهد شد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا