پارلمان عربی خواستار حمایت جامعه بین المللی از لبنان شد

رئیس پارلمان عربی از کشورهای عربی و جامعه بین المللی خواست به لبنان برای خروج از بحران اقتصادی فعلی کمک کنند.

میدل ایست نیوز: پارلمان عربی از کشورهای عربی، جامعه بین المللی و طرف های بین المللی خواست برای کمک به لبنان در جهت خروج از بحران اقتصادی اش، در این شرایط سخت در کنار این کشور ایستادگی و همبستگی کنند.

«عادل العسومی»، رئیس پارلمان عربی در بیانیه ای بر اهمیت ورود همه طرف ها در گفت وگویی فوری برای دستیابی به توافقی درباره تشکیل دولت ملی شایستگان و متخصصان در لبنان که توانایی مقابله با چالش های اقتصادی فعلی و ترسیم نقشه راهی روشن برای اجرای اصلاحات لازم و نجات کشور از بحران کنونی را داشته باشد، تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه دیگر هیچ تاخیری در دستیابی به راه حلی فراگیر و نهایی برای بحران لبنان وجود ندارد، بر موضع ثابت پارلمان عربی در حمایت کامل از هرآنچه موجب تقویت امنیت و ثبات لبنان و تحقق منافع ملی عالی ملت لبنان و پاسخ به آرمان های آنها در دستیابی به امنیت، توسعه و ثبات می شود، تاکید کرد.

رئیس پارلمان عربی از کشورهای عربی و جامعه و طرف های بین المللی خواست در این شرایط سخت و برای کمک به لبنان در تحقق اجماع ملی مورد نظر و خروج از بحران اقتصادی فعلی، در کنار لبنان ایستادگی و با آن همبستگی داشته باشند.

گفتنی است لبنان اکنون با بحران های شدید سیاسی در نتیجه عدم تشکیل دولت، اقتصادی به علت پیامدهای ناشی از انفجار بندر بیروت و کاهش ارزش لیر در برابر دلار، بهداشتی در نتیجه انتشار ویروس کرونا، اجتماعی در نتیجه نارضایتی مردم از شرایط سخت زندگی و…. رو به روست.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =

دکمه بازگشت به بالا