یکی از رهبران فتح: مکالمه تلفنی بارزانی و بلینکن اهانت به گروه‌های مقاومت است

یکی از رهبران ائتلاف فتح مکالمه تلفنی شب گذشته بارزانی و بلینکن درباره حملات راکتی را توهین به مقاومت خواند.

میدل ایست نیوز: «طاهر الدراجی»، از رهبران ائتلاف فتح مکالمه تلفنی شب گذشته «مسرور بارزانی»، نخست‌وزیر اقلیم کردستان و «انتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه امریکا درباره حملات راکتی را توهین به مقاومت خواند.

الدراجی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم تصریح کرد: حرف و حدیث‌ها درباره دست داشتن گروه‌های مقاومت در حملات راکتی نادرست است زیرا عاقلانه نیست این گروه‌ها که برای آزادسازی مناطق عراق و بازگرداندن ثبات بدان با تروریست‌ها وارد نبردی تمام عیار شدند، اینک در حمله به سفارتخانه‌ها و پایگاه‌های نظامی و افتادن راکت‌ها بر سر شهروندان دست داشته باشند همچنین این گروه‌ها این قدر دارای تجربه نظامی کافی هستند که از اتهام‌زنی‌ها در اصابت راکت‌ها به شهروندان به دور باشند.

وی گفت: اظهارنظرهای اخیر در مکالمه تلفنی بارزانی و بلینکن، اهانت به مقاومت به شمار می رود، گروه‌های مقاومت مخالف با هر گونه اقدام فرا قانونی و غیر منضبط گروه‌های قانون شکن است و نخست وزیر باید وضعیت امنیتی را کنترل و شرایط مناسب برای برای برگزاری انتخابات آزاد و سالم برای ایجاد تغییرات مطلوب در آینده عراق را فراهم کند.

بارزانی و بلینکن در تماس تلفنی شب گذشته به تلاش های گروه‌های قانون شکن (حملات راکتی به اربیل) برای تحت الشعاع قرار دادن انتخابات و شراکت میان اربیل، بغداد و واشنگتن ابراز نگرانی و بر برگزاری انتخابات آزاد و سالم تاکید کردند.
.
بارزانی در پایان به گفت و گوهای مستمر با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق و دیگر رهبران این کشور درباره توافق سنجار اشاره کرد و بلینکن بر اهمیت اجرای کامل این توافق تاکید کرد.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
بغداد الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا