تعطیلی سفارت و کنسولگری‌های امریکا در ترکیه به مدت دو روز

امریکا در اقدامی پیشگیرانه و با توجه به نگرانی از برگزاری تظاهرات و اعتراضات ضد امریکایی به علت به رسمیت شناختن کشتار دست جمعی ارامنه توسط عثمانی مقرهای دیپلماتیک خود در ترکیه را دو روز تعطیل کرد.

میدل ایست نیوز: امریکا اعلام کرد سفارت و کنسولگری هایش در ترکیه روزهای دوشنبه و سه شنبه تعطیل است و از امریکایی های مقیم ترکیه خواست ضمن رعایت احتیاط از تجمعات پرهیز کنند.

این اقدام در راستای احتمال برگزاری اعتراضات در مخالفت با امریکا پس از تصمیم «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا در به رسمیت شناختن کشتار دست جمعی ارامنه توسط عثمانی ها اتخاذ می شود.

سفارت امریکا در بیانیه ای توضیح داد که مقر سفارت امریکا در آنکارا و همه کنسولگری های امریکا در آدانا، ازمیر و استانبول در روزهای 26 و 27 آوریل به علت احتمال برگزاری تظاهرات و اعتراضات علیه امریکا تعطیل خواهد بود.

سفارت امریکا این اقدام را در راستای اقدامات پیشگیرانه پس از تصمیم امریکا در به رسمیت شناختن کشتار دست جمعی ارامنه توسط عثمانی ها اعلام کرد و از شهروندان امریکایی خواست از طریق تماس تلنفی یا ایمیل با سفارت و کنسولگری ها ارتباط برقرار کنند.

امریکا همچنین از شهروندان امریکایی مقیم ترکیه خواست ضمن احتیاط و بررسی تحولات از طریق رسانه های عمومی، از هرگونه تجمعات پرهیز کنند.

پیشتر «جو بایدن»، رئیس جمهوری امریکا کشتار دست جمعی ارامنه توسط امپراتوری عثمانی که از آن به عنوان نسل کشی یاد می شود را به رسمیت شناخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
اسپوتنیک عربی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا