شعله ور شدن مجدد آتش تظاهرات در عراق در اعتراض به بدی اوضاع معیشتی و خدماتی

تظاهرات کنندگان عراقی در استان های واسط، کربلا، الدیوانیه، المثنی و بصره مجددا در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی و خدماتی به خیابان ها آمدند.

میدل ایست نیوز: برای دومین روز پیاپی تظاهرات شبانه در استان واسط و شهرهای مجاور در اعتراض به عدم بهبود خدمات، ایجاد فرصت های شغلی و انجام اصلاحات در استان ها شکل گرفت.

تظاهرات کنندگان، اداره محلی در استان را به فساد و ناکارآمدی در تامین خدمات و اداره پروژه های خدماتی متهم می کنند.

صبح امروز نیز معترضان ساختمان استانداری واسط را با استفاده از موانع سیمانی بستند و خواستار برکناری اداره محلی استان شدند.

تظاهرات در واسط از میدان اصلی شهر الکوت (مرکز استان) آغاز شد و تظاهرات کنندگان برای تاکید بر سر مطالباتشان و درخواست برکناری «محمد جمیل المیاحی»، استاندار واسط و معاونانش به سمت ساختمان استانداری رفتند.

تظاهرات کنندگان به علت عدم بهبود خدمات، بدی اوضاع معیشتی در استان و همچنین درخواست مجازات قاتلان تظاهرات کنندگان، توقف پیگرد فعالان و بازگرداندن قیمت سابق دینار در برابر دلار خواستاری برکناری اداره محلی استان هستند.

تظاهرات کنندگان در مقابل ساختمان استانداری بیانیه ای قرائت کردند که در آن آمده است: طبقه سیاسی عراق با تمام احزاب مختلف و دولت های منفعل، فجیع ترین جنایت ها را در حق عراقی ها مرتکب می شوند.

آنها اشاره کردند جنایت وحشتناکی که در بیمارستان ابن الخطیب بغداد رخ داد، تنها، اهانتی واضح به جان عراقی ها و دلیلی بر این است که این طبقه صلاحیت و شایستگی حکومت بر عراق را ندارند.

معترضان با اشاره به اینکه طبقه سیاسی عراق متهم به قتل عراقی ها هستند چرا که خلاف آن را اثبات نکردند، از اقدام دولت در افزایش قیمت دینار در برابر دلار انتقاد کردند.

استان های کربلا، میسان، الدیوانیه، المثنی نیز شاهد تظاهرات شبانه در همبستگی با قربانیان بیمارستان ابن الخطیب بودند و خواستار مجازات مقصران و تامین خدمات به خصوص برق شدند.

پیش از این و در عصر شنبه یک تظاهرات کننده عراقی در پی درگیری با نیروهای امنیتی در محله الوحده در جنوب شرق بغداد، کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.

نخست وزیری عراق وعده داد تحقیقات در خصوص کشته شدن این جوان عراقی که ویدئویی از زیر گرفته شدن او توسط یک خودرو نظامی منتشر شد، انجام شود.

بصره نیز از تظاهرات شهروندان عراقی بی نصیب نبود. تظاهرات کنندگان همبستگی خود با قربانیان حادثه بیمارستان ابن الخطیب را اعلام کردند و خواستار کاهش قیمت تبدیل دینار به دلار و برکناری عاملان آن شدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا