درخواست مجدد بارزانی برای تشکیل نیرویی مشترک در مناطق مورد مناقشه

رئیس اقلیم کردستان عراق در پی شهادت شماری از نیروهای پیشمرگه و پلیس فدرال در حمله داعش به کرکوک، خواستار تشکیل نیرویی مشترک از ارتش و پیشمرگه در مناطق مورد مناقشه شد.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق امروز و در واکنش به حمله داعش در کرکوک، از پارلمان و دولت فدرال عراق و همچنین ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری امریکا خواست سریعا برای پرکردن شکاف امنیتی موجود در مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل اقدام کنند.

وی افزود: ما بارها به دولت فدرال عراق و ائتلاف بین المللی نسبت به خطرات گروه تروریستی داعش و سوء استفاده آن از خلاء امنیتی در مناطق مورد مناقشه بین بغداد و اربیل هشدار داده ایم.

بارزانی تصریح کرد: مجددا از پارلمان و دولت فدرال عراق و ائتلاف بین المللی ضد داعش می خواهیم فورا به تشکیل نیرویی مشترک از پیشمرگه و ارتش عراق در مناطق مورد مناقشه اقدام کنند تا این مناطق مورد سوء استفاده گروه تروریستی داعش قرار نگیرد.

وی با اشاره به اینکه نگرانی زیادی برای اقلیم کردستان و عراق و خطراتی برای امنیت منطقه و جهان وجود دارد گفت که اقلیم کردستان آماده همکاری کامل برای تشکیل فوری این نیروی مشترک است.

پیش از این شماری از نیروهای پیشمرگه و پلیس فدرال عراق در دو حمله جداگانه داعش به شهادت رسیدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا