استاندار نینوا: مردم استان اجازه انتقال ساکنان الهول به این استان را نمی دهند

استاندار نینوا تأکید کرد که اگر برنامه‌ای برای انتقال ساکنان اردوگاه الهول درکار باشد و اجرا شود، شاهد تظاهرات گسترده در استان نینوا خواهیم بود.

میدل ایست نیوز: «نجم الجبوری»، استاندار نینوا تأکید کرد که هیچ برنامه‌ای برای انتقال ساکنان اردوگاه «الهول» به استان نینوا وجود ندارد و افزود که چنین کاری با خشم عمومی مواجه خواهد شد.

او گفت که استانداری نینوا (مرکز آن: موصل) هیچ بخشنامه‌ای درباره انتقال ساکنان اردوگاه الهول در سوریه که خانواده‌های تروریست‌های داعش در آن حضور دارند به استان نینوا دریافت نکرده است.

وی افزود چنین اقدامی با مخالفت کامل مردم استان مواجه خواهد شد و این استان آمادگی پذیرایی از این افراد را ندارد و تأکید کرد که اگر چنین برنامه‌ای درکار باشد و اجرا شود شاهد تظاهرات گسترده در استان نینوا خواهیم بود.

استاندار نینوا گفت که اگر چنین برنامه‌ای در میان است باید تجدید نظر جدی در آن شود و با دقت بررسی شود که این افراد به کجا منتقل شوند که خطر کم‌تری داشته باشد و به هر حال این منطقه باید دور از استان نینوا باشد.

همزمان سرتیپ حامد الحسینی، فرمانده نیروهای مرزبانی عراق، گفت که انتقال اولین گروه از ساکنان عراقی اردوگاه الهول به خاک عراق به تعویق افتاده است.

وی گفت که نیمی از ساکنان اردوگاه الهول یعنی حدود 30 هزار نفر عراقی هستند که نوعا خانواده و فرزندان تررویست‌های داعش هستند و افزود که این اردوگاه به مسئله‌ای بسیار خطرناک در سطح منطقه و جهان تبدیل شده است.

او تأکید کرد که این افراد خطری و بلایی بزرگ برای عراق خواهند بود و باید هرچه سریع‌تر به حضور آنها در کنار یکدیگر پایان داد و آنها متفرق کرد چون تا 15 سال دیگر فرزندان آنها تروریست های فردا خواهند بود.

او افزود که قرار بود گروه اول این شهروندان به عراق منتقل شوند و با خانواده‌هایی که تمایل به این موضوع دارند صحبت شده بود اما موضوع به تعویق افتاد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا