بغداد: تحقیقات درباره حمله اخیر به کنسولگری ایران در کربلا ادامه دارد

وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه ای رسمی تأکید کرد که تحقیقات برای شناسایی عاملان حمله به کنسولگری ایران در کربلا ادامه دارد.

میدل ایست نیوز: وزارت امور خارجه عراق با انتشار بیانیه ای رسمی تأکید کرد که تحقیقات برای شناسایی عاملان حمله به کنسولگری ایران در کربلا ادامه دارد.

در این بیانیه که امروز (پنج‌شنبه 13 آوریل) منتشر شده آمده که دولت عراق بار دیگر بر مخالفت قاطع خود با هر اقدامی که برهم‌زننده امنیت و ثبات هیئت‌های دیپلماتیک در خاک عراق باشد و به خصوص حمله اخیر به کنسولگری ایران در کربلا را محکوم می‌کند.

این بیانیه افزوده که دولت برای پیگیری این موضوع دست به اقداماتی زده است و تحقیقات برای شناسایی عاملان این حمله تا رسیدن به نتایج ادامه خواهد داشت.

در این بیانیه تأکید شده که دولت عراق به امنیت و سلامت هیئت‌های دیپلماتیک و ارائه همه تسهیلات لازم به آنها به موجب توافق‌نامه‌های بین‌المللی متعهد است.

هفته گذشته در تظاهراتی که در اعتراض به ترور یک فعال مدنی در کربلا برگزار شد گروهی از معترضان به سمت کنسولگری ایران در کربلا رفته و یک کانکس متعلق به کنسولگری و بخشی از دیوار آن را آتش زدند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا