افزایش صادرات نفت عراق به آمریکا با 235 هزار بشکه در روز

صادرات نفتی عراق به امریکا طی هفته گذشته به 235 هزار بشکه در روز رسید.

میدل ایست نیوز: اداره اطلاعات انرژی امریکا امروز شنبه از افزایش صادرات نفتی عراق به امریکا به 235 هزار بشکه در روز طی هفته گذشته خبر داد.

در گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا آمده است: امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 4 میلیون و 640 هزار بشکه در روز از 9 کشور نفت وارد کرده است و این در حالیست که واردات نفتی هفته گذشته امریکا با کاهش 206 هزار بشکه ای در روز نسبت به هفته ماقبل مواجه شد.

امریکا طی هفته گذشته به طور میانگین 235 هزار بشکه نفت در روز از عراق وارد کرد و این رقم نشان دهنده افزایش قابل توجه نسبت به هفته ماقبل است چرا که عراق به طور میانگین 41 هزار بشکه در روز نفت صادر کرده بود.

اداره اطلاعات انرژی امریکا اعلام کرد بیشترین میزان واردات نفت طی هفته گذشته به ترتیب از کانادا به طور میانگین 2 میلیون و 924 بشکه در روز، مکزیک 434 هزار بشکه در روز، کلمبیا 278 هزار بشکه و اکوادور 257 هزار بشکه در روز بوده است.

امریکا همچنین به طور میانگین 224 هزار بشکه در روز از عربستان، 157 هزار بشکه از نیجریه، 67 هزار بشکه از روسیه و 64 هزار بشکه از برزیل نفت خام وارد کرده است.

امریکا پر مصرف ترین کشور در زمینه نفت است که با مصرف روزانه 19.4 میلیون بشکه که 19.7 درصد از حجم مصرف جهانی را تشکیل می دهد در جایگاه اول از لحاظ حجم مصرف نفت قرار دارد.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا