رایزنی رؤسای مجلس ایران و عراق درباره اوضاع فلسطین

رئیس مجلس شورای اسلامی ایران در تماسی با همتای عراقی خود، تحولات اخیر در فلسطین و لزوم موضعگیری پارلمان های کشورهای اسلامی در خصوص آن را بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: «محمد باقر قالیباف»، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران امروز سه شنبه در تماسی تلفنی با «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق گفت وگو کرد.

به گزارش سایت پارلمان عراق، دو طرف در این مکالمه تلفنی به تبریک عید سعید فطر به یکدیگر، امنیت و ثبات برای دو کشور آرزو کردند.

رؤسای مجلس ایران و عراق همچنین درباره تحولات قضیه فلسطین و لزوم تلاش از سوی پارلمان های کشورهای اسلامی برای موضعگیری جدی درخصوص وضعیت فلسطین رایزنی کردند.

قالیباف از همتای عراقی خود برای شرکت برای مشارکت عراق در نشست فوق العاده به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برای کمیته فلسطین در اتحادیه مجلس های کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در جهت بررسی استفاده از امکانات دیپلماتیک پارلمانی برای حمایت از قضیه فلسطین و اقدامی فوری برای پایان تجاوزات اسرائیل علیه ملت فلسطین دعوت کرد.

رئیس پارلمان عراق نیز با تاکید بر موضع ثابت عراق در قبال قضیه فلسطین، به مواضع رسمی و مردمی در عراق برای کمک به ملت فلسطین و همچنین حمایت از قضیه فلسطین در همه محافل عربی، اسلامی و بین المللی اشاره کرد.

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
پارلمان عراق

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. صهیونیسدهای خون اشام روی حرمله راهم سیاه کردند بااف۳۵ به کودکان حمله می کنند/ حمایت از قبلگاه نخستین مسلمانان قدس شریف که پایگاه شیطان پرستان صهیونیسدی شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + یازده =

دکمه بازگشت به بالا