«نچیروان بارزانی»:قانون اساسی اقلیم کردستان ضامن حقوق همه طیف‌ها و قومیت‌ها خواهد بود

ئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد ریاست اقلیم به زودی گام‌های عملی برای نگارش قانون اساسی اقلیم کردستان را با همکاری پارلمان و دولت آغاز خواهد کرد.

میدل ایست نیوز: «نچیروان بارزانی»، رئیس اقلیم کردستان عراق اعلام کرد ریاست اقلیم به زودی گام‌های عملی برای نگارش قانون اساسی اقلیم کردستان را با همکاری پارلمان و دولت آغاز خواهد کرد.

بارزانی در کنفرانس «وحدت و قانون اساسی» که در شهر اربیل برگزار شد، گفت: سخن زیادی درباره وحدت و قانون اساسی گفته شده اما من می‌خواهم بگویم که قانون اساسی سازوکاری برای یک هدف مشخص است.

وی افزود: ما از رهگذر وضع قانون اساسی می‌خواهیم به حکمرانی سیاسی در اقلیم کردستان سر و سامانی بخشیم و حاکمیت تنها از آن قانون باشد و همگان در اقلیم احساس امنیت بکنند.

رئیس اقلیم کردستان اظهار داشت: طیف‌ها و قومیت‌های بسیاری در عراق و اقلیم کردستان وجود دارد و ما اصلا  قومیت‌های مختلف را با عنوان «اقلیت‌ها» توصیف نمی‌کنیم چرا که زیبایی منطقه ما به همین موزاییک اقوام مختلف است و قانون اساسی باید به همه آنها اطمینان ببخشد و ضامن حقوق‌شان باشد.

بارزانی ادامه داد: قانون اساسی اقلیم کردستان باید به همه قومیت‌ها و طیف‌ها اطمینان بخشد و این قانون تنها به حزب، طیف و طائفه‌ای خاص تعلق ندارد بلکه برای همه مردم کردستان است.

رئیس اقلیم کردستان در پایان گفت:ما به زودی با همکاری پارلمان و دولت اقلیم کردستان، گام‌های عملی برای نگارش قانون اساسی را آغاز خواهیم کرد و این قانون مایه امید همه مردم اقلیم کردستان باشد.

همچنین بخوانید:

اقلیم کردستان با تدوین قانون اساسی مستقل خود دنبال چیست؟

 

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
شفق نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا