کنترل ورودی و خروجی حرم امام حسین (ع) توسط دستگاه‌های پیشرفته

واحد شناسایی مواد منفجره در عتبه مقدسه حسینی، یکی از مهم ترین واحدهایی است که مسئولیت کنترل ورودی‌ها و خروجی‌های حرم امام حسین (ع) را برعهده دارد.

میدل ایست نیوز: واحد شناسایی مواد منفجره وابسته به اداره حفظ نظم عتبه مقدسه حسینی در کربلا اعلام کرد از دستگاه های الکترونیکی پیشرفته ای برای شناسایی مواد منفجره و اجسام خارجی که در ورودی های اصلی منتهی به حرم مطهر امام حسین (ع) مستقر شده اند، استفاده می شود.

در همین رابطه «عبدالحسین الخفاجی»، مسئول واحد شناسایی مواد منفجره در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: این واحد یکی از واحدهای مهم اداره حفظ نظم عتبه مقدسه حسینی به شمار می رود که مسئولیت بزرگی در حفظ جان زائران از هر عمل مشکوک یا خرابکاری را برعهده دارد.

وی افزود: کادر این واحد کاملا واجد شرایط و آموزش دیده هستند و با نحوه کار با دستگاه های پیشرفته همچنین بکارگیری گیت بازرسی که در همه ورودی و خروجی های عتبه مقدسه حسینی نصب شده است، آشنایی دارند.

الخفاجی اشاره کرد با توجه به اینکه مسئولیت بزرگی بر عهده این کادر نهاده شده و به صورت مستمر و به خصوص در ایام زیارت های میلیونی و مناسبت های دینی باید عمل پایش را انجام دهند، توانایی آنها افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه این واحد با اداره مبارزه با مواد منفجره پلیس کربلا، همکاری می کند، گفت: این واحد پیش از این چندین مورد را رصد کرده و به طرف های ذیربط تحویل داده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا