سفر هیات امنیتی مصر به غزه برای انتقام پیام اسرائیل و آغاز روند بازسازی

هیات امنیتی از دستگاه اطلاعات مصر از طریق بیت حانون وارد نوار غزه شد تا درباره تثبیت آتش‌بس با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی گفت‌وگو کند.

میدل ایست نیوز: هیات امنیتی از دستگاه اطلاعات مصر عصر امروز از طریق بیت حانون وارد نوار غزه شد؛ سفری که برای بار سوم از زمان توقف حملات وحشیانه اسرائیل علیه غزه انجام می شود

این هیات امنیتی مصر قرار است با رهبران حماس در غزه برای تثبیت آتش‌بس دیدار و گفت‌وگو کند؛ این هیات که نخست به تل‌آویو سفر کرده بود، در این دیدارها پیام اسرائیل را به رهبران حماس منتقل کرده و جواب آنها را دریافت خواهد کرد.

در همین رابطه، منابع آگاه مصری در گفت‌وگو با العربی الجدید تصریح کردند: این هیات به ریاست سرلشکر احمد عبدالخالق، مسئول پرونده فلسطین در دستگاه اطلاعاتی مصر از بیت حانون وارد غزه شده، قرار است در این سفر علاوه بر رهبران حماس، با دیگر گروه‌های مقاومت درباره تثبیت آتش بس گفت و گو کند.

این منابع تصریح کردند: هیات مصری با «یحیی السنوار»، رهبر حماس در غزه دیدار خواهد کرد و پیام‌هایی در دعوت به آرامش، عدم تحریک مسئولان اسرائیلی و اکتفا به اظهارنظرها و کنفرانس‌های غیر تحریک‌آمیز منتقل خواهد کرد.

منابع مذکور با بیان اینکه طرف اسرائیلی از رفتارهای السنوار که مسئولان تل‌آویو را در برابر افکار عمومی اسرائیل در موقعیت دشواری قرار می دهد، ناخرسند هستند، اظهار داشت: هدف اصلی از سفر هیات مصری، آماده کردن شرایط و فضا برای سفر «عباس کامل»، رئیس دستگاه اطلاعاتی مصر به نوار غزه و رام الله برای اعلام آغاز بسته کمک‌های مصر به منظور بازسازی غزه و نظارت مصر بر تلاش‌ها در این باره با توافق همه گروه‌های فلسطینی و هماهنگی اسرائیل است.

منابع مصری گفتند: پیش از این، هیات‌هایی از حماس و جهاد اسلامی برای آغاز گفت‌وگوهای غیرمستقیم با اسرائیل درباره تثبیت آتش‌بس طولانی مدت در غزه و آغاز عملیات بازسازی در سریع‌ترین زمان ممکن به قاهره سفر کرده بودند.

قرار است به زودی هیاتی از رهبران حماس به ریاست «اسماعیل هنیه» برای گفت‌وگو بر سر جزئیات آتش‌بس و برنامه بازسازی نوار غزه و نیز مذاکره درخصوص اوضاع داخلی فلسطین و تشکیل دولت وحدت ملی برای تسهیل روند بازسازی به قاهره سفر خواهد کرد.

همچنین بخوانید:

رقابت شدید فتح و حماس بر سر پرونده بازسازی نوار غزه

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا