قطر: هرگز پرونده اخوان المسلمین در مذاکرات با مصر مطرح نشده است

وزیر امور خارجه قطر تأکید کرد که مسئله اخوان المسلمین هیچ‌گاه در مذاکرات دوحه با قاهره مطرح نشده است.

میدل ایست نیوز: «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»، وزیر امور خارجه قطر، تأکید کرد که مسئله اخوان المسلمین هیچ‌گاه در مذاکرات دوحه با قاهره مطرح نشده است.

او در مصاحبه‌ای تلویزیونی در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون در مذاکرات قطر با مصر برای بهبود روابط مسئله اخوان المسلمین مطرح شده یا نه، گفت: «تا جایی که می‌دانم و تا جایی که در عملکرد کمیته‌های مشترک دیده‌ام این موضوع هیچ‌گاه مطرح نشده است».

آل ثانی افزود که مسائل فیمابین قطر و قاهره مسائلی است که همه را می‌توان حل کرد و افزود که قطر امروز با یک دولت در مصر که دولت مشروع است سروکار دارد و تعامل می‌کند.

وی گفت: «حکومت قطر یک حزب سیاسی نیست و در تعاملات بین‌المللی‌اش هم با احزاب تعامل نمی‌کند، بلکه تعاملش با حکومت‌ها و دولت‌ها صرف‌نظر از وابستگی‌های حزبی آنهاست».

او گفت که قطر حزب سیاسی ندارد و با هیچ حزبی هم تعامل در سطح حکومتی نمی‌کند و تأکید کرد که دوحه به نهادهای حکومتی مصر کاملا احترام می‌گذارد.

مصر یکی از چهار کشور عربی بود که در 2017 روابط خود را با قطر قطع کرد. یکی از اصلی‌ترین علل این تیرگی روابط حمایت قطر از اخوان المسلمین بود.

اخیرا، پس از برگزاری نشست سران شورای همکاری و عادی سازی روابط کشورهای شورا با قطر، مصر نیز با امضای توافق‌نامه عادی‌سازی روابط با قطر روند مذاکرات برای بهبود روابط را آغاز کرده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
CNN

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا