موفقیت یائیر لاپید در تشکیل ائتلاف اکثریت و اعلام تشکیل دولت

به موجب توافقات انجام‌شده برای تشکیل این ائتلاف «نفتالی بنت» و «یائیر لاپید» به صورت تناوبی نخست‌وزیری اسرائیل را برعهده می‌گیرند.

میدل ایست نیوز: «یائیر لاپید»، مأمور تشکیل کابینه اسرائیل، یک ساعت پیش از پایان مهلت قانونی تشکیل دولت، توانست با گرفتن امضای 7 حزب ائتلاف لازم برای به دست آوردن اکثریت پارلمان را تشکیل دهد.

به گزارش «الجزیره» لاپید پس از تشکیل ائتلاف اکثریت به رئیس جمهوری اسرائیل اعلام کرد که دولت را تشکیل می‌دهد.

براساس گزارش‌های رسانه‌ای، به موجب توافقات انجام‌شده برای تشکیل این ائتلاف «نفتالی بنت» و «یائیر لاپید» به صورت تناوبی نخست‌وزیری اسرائیل را برعهده می‌گیرند.

«منصور عباس»، رئیس فهرست متحد عربی، نیز از امضاکنندگان توافق‌نامه ائتلاف حاکم است. او پس از اعلام رسمی ائتلاف، پیوستن خود به آن را گامی در مسیر منافع جامعه عرب خواند.

به گزارش «الجزیره»، عباس پس از دریافت تضمین‌هایی درباره پذیرش مطالباتش که شامل به رسمیت شناختن روستاهای عرب نشین در اطراف نقب و تعلیق قانون «کیمنتس» که به موجب آن اسرائیل خانه‌های اعراب را درون خط قرمز تخریب می‌کند می‌شود.

دربرابر این تحولات، نتانیاهو و وزرای وی هواداران حزب لیکود را به تظاهرات دربرابر مقر اجرای مذاکرات ائتلاف فراخواندند، تلاشی که بسیاری ناظران آن را ناکام دانستند.

علاوه بر یائیر لاپید و نفتالی بنت، «جدعون ساعر» عضو جداشده از لیکود، «اویگدور لیبرمن» رئیس حزب اسرائیل بیتنا، نیز در این ائتلاف حضور دارند.

 

همچنین بخوانید:

«یائیر لاپید» مأمور تشکیل کابینه اسرائیل شد + سوابق

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا