تشکر وزارت امور خارجه عراق از تصمیم دانمارک برای افتتاح سفارت در بغداد

وزیر امور خارجه عراق در دیدار با همتای دانمارکی خود که به بغداد سفر کرده است، درباره مناسبات دوجانبه و توسعه آن در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی و تجاری رایزنی کرد.

میدل ایست نیوز: «فواد حسین»، وزیر امور خارجه عراق در دیدار با «جیبی کوفود»، همتای دانمارکی خود که به بغداد سفر کرده است، درباره مناسبات دوجانبه و توسعه آن در همه زمینه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی و تجاری رایزنی کرد.

دو طرف همچنین در این دیدار درباره مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک و اهمیت تداوم تلاش‌ها برای تحکیم ثبات گفت و گو کردند و وزیر امور خارجه عراق از دولت دانمارک به خاطر افتتاح سفارت خود در بغداد و معرفی سفیر تشکر کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی عراق همچنین از مواضع دانمارک در حمایت از بغداد در جنگ علیه داعش قدردانی کرد و بر اهمیت تداوم این حمایت تا زمان نابودی فکر و اندیشه‌ای که این گروه تروریستی را ایجاد کرده است، تاکید کرد.

وی در ادامه از حمایت دانمارک در قالب ناتو از نیروهای مسلح عراق در زمینه آموزشی و نیز بازسازی مناطق آزاد شده از چنگال داعش تمجید کرد.

فواد حسین در ادامه از طرف دانمارکی خواست تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تاجران این کشور را به حضور در عراق تشویق کند.

وی افزود: دانمارک کشوری زراعی و در عین حال صنعتی است و می‌تواند به عراق در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و صنعتی کمک کند.

از سوی دیگر، وزیر امور خارجه دانمارک بر حمایت از عراق و تمایل خود برای تحکیم مناسبات دوجانبه تاکید کرد و اظهار داشت: دانمارک در قالب ناتو متعهد به پشتیبانی از عراق در جنگ علیه داعش است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
از طريق
سایت وزارت امور خارجه عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا