رئیس شورای عالی قضایی عراق خطاب به نماینده‌های تظاهرات‌کنندگان: بدون دلیل معتبر نمی‌توان حکم صادر کرد

رئیس شورای عالی قضایی عراق با شماری از نماینده‌های مراکز هماهنگی تظاهرات اکتبر دیدار و گفت‌وگو کرد.

میدل ایست نیوز: «فائق زیدان»، رئیس شورای عالی قضایی عراق با شماری از نماینده‌های مراکز هماهنگی تظاهرات اکتبر دیدار و گفت‌وگو کرد.

در بیانیه دفتر رسانه‌ای شورای عالی قضایی عراق آمده، زیدان صبح امروز مصادف با 7 /6 /2021 با حضور قاضی مسلم متعب مدب با نمایندگان مراکز هماهنگی تظاهرات اکتیر دیدار و خطاب به آنها تاکید کرد حق برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز به موجب قانون اساسی تضمین شده است.

در ادامه این بیانیه آورده شده است، مقامات قضایی در این دیدار به خواسته‌ها و نقطه‌نظرات نمایندگان تظاهرات‌کنندگان گوش دادند و بر لزوم تعیین‌تکلیف مسائل مربوط به قتل معترضان و تعرض به آنها تاکید کرد و به همه دادگاه‌های استیناف دستور داده شد تا در روند رسیدگی به این پرونده‌ها و مسائل مربوط به فساد مالی و اداری تسریع شود و به ارتباط با تظاهرات‌کنندگان ادامه داده شود.

رئیس شورای عالی قضایی عراق در این دیدار اظهار داشت: دادگاه تحقیقات الرصافه انجام تحقیقات درباره حادثه قتل تظاهرات‌کنندگان در تظاهرات روز 25 /5 /2021 را شروع کرده است و تحقیقات را تا مشخص شدن مسئول مستقیم این حادثه ادامه خواهد داد.

وی در پایان تاکید کرد: دستگاه قضایی به دلایل ارائه شده در خصوص پرونده‌ها از منظر کافی بودن یا نبودن برای محکومیت فرد یا نهاد متهم نگاه می‌کند و نمی‌تواند بدون استناد به دلایل معتبر و قانونی حکمی صادر کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا