عراق ارسال سوخت به لبنان را دوبرابر کرد

دولت عراق با افزایش کمک‌های خود به لبنان با افزایش ارسال نفت خام به این کشور از 500 هزار تُن به یک میلیون تُن موافقت کرد.

میدل ایست نیوز: دولت عراق با افزایش کمک‌های خود به لبنان با افزایش ارسال نفت خام به این کشور از 500 هزار تُن به یک میلیون تُن موافقت کرد.

به گزارش «المیادین»، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق طی اظهاراتی از مشاهده فیلم‌های صف‌های طولانی مردم دربرابر پمپ‌ بنزین‌ها ابراز نارضایتی و تأکید کرد که این وضعیت شایسته مردم لبنان نیست و عراق آماده کمک به آنهاست.

«حسن ناظم»، وزیر فرهنگ و سخنگوی دولت عراق، نیز در کنفرانسی مطبوعاتی پس از برگزاری جلسه هیئت دولت در شب گذشته گفت که این مصوبه فورا اجرا خواهد شد چون لبنان به عنوان کشوری دوست و برادر نیازمند کمک است و در شرایط استثنائی به سر می‌برد.

لبنان از اواخر سال 2019 گرفتار بحران اقتصادی و مشکلات جدی اجتماعی و معیشتی شده که ادامه اختلافات سیاسی و نبود دولتی که به اداره امور بپردازد این مشکلات را پیچیده‌تر کرده است.

از تازه‌ترین مشکلاتی که اخیرا  در لبنان پیش آمده کمبود سوخت و بنزین و صف‌های طولانی دربرابر پمپ بنزین‌هاست.

روز گذشته سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان، در اظهاراتی تأکید کرد که حل بحران بنزین در لبنان ممکن است و فقط یک تصمیم‌گری شجاعانه لازم دارد.

او گفت که ایران همچنان آماده صادرات سوخت به لبنان و دریافت لیره لبنانی به جای دلار است.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
المیادین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا