پادشاه اردن کمیته ای را مأمور نوسازی نظام سیاسی این کشور کرد

ملک عبدالله با تشکیل کمیته‌ای سلطنتی برای نوسازی نظام سیاسی اردن سمیر الرفاعی، نخست وزیر اسبق، را به ریاست آن منصوب کرد.

میدل ایست نیوز: ملک عبدالله دوم، شاه اردن، کمیته‌ای به ریاست «سمیر الرفاعی»، نخست‌وزیر اسبق این کشور، را مأمور نوسازی نظام سیاسی اردن کرد.

براساس بیانیه رسمی دربار اردن، ملک عبدالله با تشکیل کمیته‌ای سلطنتی برای نوسازی نظام سیاسی اردن سمیر الرفاعی را به ریاست آن منصوب کرد.

این بیانیه افزوده که مأموریت این کمیته تنظیم قانون جدید انتخابات و قانون جدید احزاب و بررسی تعدیلاتی که براساس این قوانین در قانون اساسی باید ایجاد شود و نیز به‌روزسازی سازوکار فعالیت پارلمان است.

این کمیته 92 عضو دارد که از طیف‌های گوناگون سیاسی و فکری و اجتماعی اردن تشکیل شده و هدف از آن ارائه توصیه‌هایی برای نوسازی نظام حکومت و افزایش پایگاه مشارکت در تصمیم‌گیری و تهیه فضای مناسب برای قانون‌گذاری و تضمین حضور زنان و جوانان در عرصه‌های حکومتی است.

ملک عبدالله در حکم خود به الرفاعی تأکید کرده که منتظر دریافت نتایج فعالیت این کمیته و پیش‌نویس قوانین پیشنهادی تا حداکثر آغاز دوره پارلمانی جدید در اردن است.

وی افزوده که این کمیته مأمور توافق بر سر قوانینی است که نمایندگی عادلانه همه طیف های ملت در نهادهای تصمیم گیرنده و اجرایی را تضمین کند.

پادشاه اردن تأکید کرده که این نخستین گام در آغاز سده دوم تشکیل اردن است که باید در تاریخ این کشور به عنوان تلاش صادقانه ملی و گامی به سمت پیشرفت در کشور ثبت شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
دربار اردن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا