انصارالله: آماده مبادله اسرا و سران طرفین هستیم

رئیس کمیسیون اسرا در گروه انصارالله تأکید کرد که این گروه آماده آغاز مذاکرات برای تبادل اسرا برای آزادی برخی سران طرفین است.

میدل ایست نیوز: رئیس کمیسیون اسرا در گروه انصارالله تأکید کرد که این گروه آماده آغاز مذاکرات برای تبادل اسرا برای آزادی برخی سران طرفین است.

«عبدالقادر المرتضی»، رئیس کمیسیون اسرا در گروه انصارالله، با انتشار توئیتی اعلام کرد که انصارالله آماده است در این مذاکرات «محمود الصبیحی»، وزیر دفاع سابق، و «ناصر منصور هادی»، برادر رئیس حکومت مورد حمایت عربستان در یمن، را مبادله کند.

او گفت که این پیشنهاد در راستای عملکرد سازمان ملل در پرونده اسرا مطرح شده و افزود که سازمان ملل هیچ تلاشی برای حل این مسئله انجام نمی‌دهد.

المرتضی ریاض را به جلوگیری از نهایی شدن این مذاکرات و انجام مبادلات متهم کرد و گفت که حکومت عبدربه منصور هادی هیچ اختیاراتی خارج از اراده عربستان ندارد.

در پاسخ به این پیشنهاد، «ماجد فضائل»، سرپرست وزارت حقوق بشر دولت مورد عربستان در یمن، تأکید کرد که این حکومت برای هرگونه تبادل اسرا آماده است.

او با اعلام این آمادگی مدعی شد که انصارالله این گونه مسائل را فقط در سطح رسانه‌ای مطرح می‌کنند و در عمل جدیتی در مذاکرات نشان نمی‌دهند.

در اکتبر سال گذشته، طرف‌های درگیر در یمن طی دو روز 1056 اسیر را که شامل 15 عربستانی و 4 سودانی می‌شد مبادله کردند که بزرگ‌ترین توافق در این باره بود.

در سال 2018، در روند مذاکرات صلح در سوئد طرفین از وجود 15 هزار اسیر و بازداشتی خبر دادند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
الجزیره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا