اعترافات رئیس پیشین دیوان پادشاهی اردن: شاهزاده حمزه از زمان تغییر ولیعهدی از ملک عبدالله کینه به دل داشت

رسانه‌های اردن اعترافات «باسم عوض الله»، رئیس اسبق دیوان پادشاهی را که متهم به «فتنه» است را منتشر کردند.

میدل ایست نیوز: رسانه‌های اردن اعترافات «باسم عوض الله»، رئیس اسبق دیوان پادشاهی را که متهم به ایجاد «فتنه» در کشور است، منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری «عمون» اردن، در اعتراقات باسم عوض الله آمده است: شاهزاده حمزه پس از بازگشت از حادثه بیماران کرونایی بیمارستان السلط مستقیما به منزل من آمد، وی اظهار داشت که من نزد مردم مظلوم واقع شده‌ام.

عوض الله با بیان اینکه شاهزاده حمزه با یک اسرائیلی که پیشتر عهده‌دار هماهنگی مدنی میان دولت اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین بود، ارتباط دوستانه داشت، تصریح کرد: وی به حکم روابط خارجی گسترده‌ای که من داشتم، درباره امکان کسب کمک و پشتیبانی از من سوالاتی کرد و در ادامه گفت: من توجهی به موضوع بیت المقدس ندارم و این مساله در اولویت من جای ندارد.

رئیس اسبق دیوان پادشاهی اردن ادامه داد: شاهزاده حمزه من را مامور کرد تا با عشایر اردن دیدارهای متعددی انجام دهم و وفاداری آنها را جلب کنم.

وی اظهار داشت: شاهزاده حمزه از زمان تغییر ولیعهدی نسبت به ملک عبدالله دوم خشمگین بود و کینه به دل داشت.

عوض الله تصریح کرد: شاهزاده حمزه به همراه شریف حسن بن زید به شکل متوالی به منزل من رفت و آمد می کردند و دیدارهای من با شاهزاده حمزه از ماه رمضان 2020 آغاز شد.

خبرگزاری عمون در ادامه اعترافات عوض الله از زبان وی آورده است: به یاد دارم که این دیدارهای مستمر با شاهزاده حمزه با حضور شریف حسن بن زید از رمضان 2020 شروع شد و پیش از آن شریف حسن به من گفته بود که شاهزاده حمزه از اوضاع داخلی ناراضی است و خواهان حرف زدن با من است تا از نصیحت‌های من استفاده کند چرا که من مسئول ارشد دیوان پادشاهی بودم و در آن زمان در عربستان مشغول فعالیت بودم و با مقامات سعودی ارتباط نزدیکی داشتم.

عوض الله در پایان اظهار داشت: من با پیشنهاد شریف حسن موافقت کردم و از آن بعد دیدارهای مستمر ما شروع شد، از صحبت‌های شاهزاده حمزه روشن بود که وی از پادشاه کینه به دل دارد و وی را مسئول همه اشتباهات دولت‌ها می‌دانست.

همچنین بخوانید:

واشنگتن پست جزئیات جدیدی از کودتای اردن فاش کرد

 

کانال تلگرام میدل ایست نیوز telegram
منبع
عمون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =

دکمه بازگشت به بالا