واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق: «فیسبوک» اصلی ترین منبع کسب اطلاعات و اخبار برای مردم عراق است

نظرسنجی وزارت کشور عراق نشان می دهد که شهروندان عراقی بیش از هر چیز اطلاعات و اخبار را ازطریق شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند.

میدل ایست نیوز: بررسی‌های آماری واحد مبارزه با شایعات در وزارت کشور عراق نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی اصلی‌ترین منبع کسب اخبار و اطلاعات برای شهروندان عراقی است و در این میان شبکه اجتماعی «فیسبوک» بیشترین تأثیر دارد.

به گزارش روزنامه رسمی «الصباح» عراق، واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق روز سه‌شنبه یک هم‌اندیشی در بغداد با عنوان «تأثیرات روانی و اجتماعی شایعه‌پراکنی» با حضور کارشناسان علوم اجتماعی و نهادهای مدنی برگزار کرد.

در این هم‌اندیشی «نبراس محمد علی»، مدیر واحد مبارزه با شایعات در وزارت کشور عراق، گفت که بخش نظرسنجی در این واحد به سفارش وزارت کشور نظرسنجی‌ای درباره تأثیرپذیری شهروندان از اخبار و نحوه دسترسی آنها به اخبار تهیه کرده است.

او گفت که این نظرسنجی نشان داده که شهروندان عراقی بیش از هر چیز اطلاعات و اخبار را ازطریق شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنند.

وی افزود که اقبال شهروندان عراقی بیش از هرچیز به شبکه اجتماعی فیسبوک است و این شبکه بیش از همه رسانه‌های مکتوب و شنیداری و دیداری در عراق مورد توجه است.

در این میان توجه به جوان بودن جمعیت عراق و اینکه بیش از 68 درصد جمعیت عراق زیر 30 سال و 40 درصد جمعیت زیر 15 سال دارند هم اهمیت دارد.

همچنین بخوانید:

رقابت سخت بر سر «ترند» در عراق

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الصباح

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا