سرخط خبرهاسیاسی

آمادگی‌ها برای برگزاری تظاهرات در شهرهای جنوبی عراق

کربلاء و دیگر شهرهای جنوبی عراق در راستای همبستگی با مادر مسئول ترور شده مرکز هماهنگی تظاهرات در استان کربلا فردا به برگزاری تظاهرات دست خواهند زد.

میدل ایست نیوز: کربلاء و دیگر شهرهای جنوبی عراق شاهد درخواست‌ها برای برگزاری تظاهرات جدید برای فردا یکشنبه در راستای همبستگی با مادر «ایهاب الوزنی»، مسئول مرکز هماهنگی تظاهرات در استان کربلاست که تقریبا 40 روز پیش ترور شد.

مادر ایهاب الوزنی در پیامی گفته است: به دلیل عدم معرفی قاتلان فرزندم، چادر تحصنم را فردا یکشنبه در برابر دادگاه کربلاء برپا خواهم کرد و تا زمانی که قاتلان معرفی و محاکمه نشوند، به تحصن خود ادامه خواهم داد.

میدان الاحرار در شهر کربلا شب گدشته در همبستگی با مادر الوزنی شاهد برگزاری تظاهرات بود و معترضان در بیانیه‌ای اعلام کردند: «صبر و شکیبانی حد و حدودی دارد و سوز و گداز موجود در دل جوانان معترض هنوز آرام نگرفته است لذا در راستای حمایت از مادر الوزنی از همه انقلابیون آزاده عراق می‌خواهیم به برگزاری تظاهرات دست بزنند.»

در همین رابطه، فعالان اجتماعی استان بصره نیز آمادگی‌ها برای مشارکت در تظاهرات فردا در میدان عبدالکریم قاسم را در حمایت از مادر ایهاب الوزنی آغاز کرده اند.

استان نجف، بابل و ذی قار نیز قرار است فردا در حمایت از تظاهرات‌کنندگان استان کربلا و در درخواست برای محاکمه همه قاتلان معترضان تظاهرات برگزار کنند.

عناصر مسلح موتورسوار در نهم ماه گذشته ایهاب الوزنی، مسئول مرکز هماهنگی تظاهرات استان کربلاء را در برابر منزلش ترور کردند و تاکنون این عناصر معرفی یا دستگیر نشده اند.

منبع
العربی الجدید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا