عراق پروژه خط آهن فاو به قاره اروپا را به مزایده می گذارد

این پروژه شامل کشیدن خط آهن از شهر فاو به منطقه فیشخابور در استان دهوک و سپس به نقط اتصال ترکیه و از آنجا به قاره اروپا می‌شود.

میدل ایست نیوز: وزارت حمل و نقل عراق از طرح خود برای ارتباط ریلی بندر فاو به اروپا ازطریق ترکیه خبر داد.

«طالب جواد الحسینی»، مدیر کل شرکت راه‌آهن عراق، به نشریه رسمی «الصباح» عراق گفت که همه بررسی‌های فنی لازم و ارزیابی‌های مربوط به صرفه اقتصادی پروژه این خط آهن انجام شده و قرار است این پروژه برای سرمایه‌گذاری عرضه شود.

او گفت که این پروژه شامل کشیدن خط آهن از شهر فاو به منطقه فیشخابور در استان دهوک و سپس به نقط اتصال ترکیه و از آنجا به قاره اروپا می‌شود.

الحسینی همچنین تأکید کرد که وزارت حمل و نقل عراق با جدیت در پی اجرای پروژه‌های اتصال ریلی با کشورهای همسایه عراق است چون این پروژه‌ها منافع اقتصادی بسیاری برای عراق هم در جابه‌جایی کالا و هم در انتقال مسافران خواهد داشت.

وی گفت که اعتبارات این پروژه‌ها از طریق کمک‌های مالی خارجی یا وام‌ها یا سرمایه‌گذاری تأمین می‌شود چون بودجه‌های وزارت حمل و نقل کفاف هزینه‌های این پروژه‌های عظیم را نمی‌دهد.

او تأکید کرد که عراق موقعیت جغرافیایی مهمی میان قاره‌های آسیا و اروپا دارد که می‌تواند آن را به مرکزی جهانی برای حمل و نقل تبدیل کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
خبرگزاری رسمی عراق

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا