الحلبوسی: توافقنامه راهبردی میان عراق و فرانسه در حال بررسی نهایی است

رئیس مجلس عراق گفت که دولت عراق پیش‌نویس توافقنامه راهبردی میان عراق و فرانسه را که شامل ابعاد گوناگون فرهنگی و سرمایه‌گذاری می‌شود به پاریس تحویل داده است.

میدل ایست نیوز: «محمد الحلبوسی»، رئیس مجلس عراق از تنظیم توافقنامه راهبردی میان عراق و فرانسه خبر داد.

الحلبوسی که به دعوت همتای فرانسوی خود به پاریس سفر کرده، در مصاحبه با رادیو «مونت کارلو» روابط بغداد و پاریس را بسیار مهم خواند و از نقش فرانسه در کمک به عراق در جنگ با داعش قدردانی کرد.

او گفت که دولت عراق پیش‌نویس توافقنامه راهبردی میان عراق و فرانسه را که شامل ابعاد گوناگون فرهنگی و سرمایه‌گذاری می‌شود به پاریس تحویل داده و فرانسه در حال بررسی نهایی این توافقنامه است.

الحلبوسی همچنین انتخابات پیش روی عراق را حادثه‌ای مهم در آینده عراق دانست و تأکید کرد که تحریم انتخابات به نفع گروه‌هایی که در پی ماندن در قدرت هستند تمام خواهد شد.

وی افزود که در سایه سلاح بی‌ضابطه و سلطه اموال سیاسی نمی‌توان انتخابات شفاف و آزاد برگزار کرد.

رئیس مجلس عراق پیش‌بینی کرد که به زودی نتایج تحقیقات درباره عملیات ترور و آدم‌ربایی فعالان سیاسی تا پیش از انتخابات به اطلاع افکار عمومی عراق و جهان برسد.

او همچنین تأکید کرد که برخی تصفیه‌حساب‌های منطقه‌ای در خاک عراق انجام می‌شود و گفت که هرگونه دخالت در امور داخلی عراق یا استفاده از خاک عراق برای تعرض به کشورهای همسایه عراق غیر قابل قبول است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا