23 سال زندان برای مترجم ارتش امریکا که اطلاعاتی درباره ترور سردار سلیمانی را به حزب الله داده بود

دادگاه امریکا یک زن امریکایی را در پی اعتراف وی به ارائه نام جاسوسان ارتش امریکا در عراق به حزب‌الله لبنان به  23 سال زندان محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: دادگاه امریکا یک زن امریکایی را در پی اعتراف وی به ارائه نام جاسوسان ارتش امریکا در عراق به حزب‌الله لبنان به  23 سال زندان محکوم کرد.

به گزارش فرانس پرس، وزارت خارجه امریکا با صدور بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که «مریم تامسون» (62 ساله) اعتراف کرده که اطلاعاتی مرتبط با ارتش امریکا را به یک فرد لبنانی داده در حالی که از ارتباط این فرد با حزب‌الله لبنان اطلاع داشته است.

این وزارتخانه تأکید کرده که این شهروند امریکایی به ملت امریکا و به سربازانی که با آنها همکاری می‌کرد، خیانت کرده است.

براساس گزارش «فرانس پرس»، تامسون مترجم فوری نیروهای امریکایی در یک پایگاه نظامی خارج از امریکا بوده و در سال 2017 در فضای مجازی با یک مرد لبنانی که مرتبط با حزب‌الله بوده وارد رابطه عاطفی شده است.

او در دسامبر 2019 و هم‌زمان با اوج گرفتن حملات امریکا علیه نیروهای مسلح عراقی، همکاری خود با نیروهای ویژه امریکایی در اربیل را آغاز کرده است.

در ژانویه 2020 و پس از ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس، دوست لبنانیِ تامسون از وی لیست جاسوسانی را خواسته که احتمال می‌داده که در پرونده ترور شهید سلیمانی به امریکا کمک کرده‌اند.

تامسون هم با بررسی اسناد مرکزی که در آن فعالیت می‌کرده نام دست‌کم 8 نفر و نیز اطلاعاتی درباره فعالیت نیروهای ارتش امریکا در عراق را به دوستش که مرتبط با حزب‌الله بوده، داده است.

مریم تامسون در 27 فوریه 2020 توسط اف بی آی بازداشت شده است.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
فرانس24

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا