عراق حمله هوایی امریکا را محکوم کرد

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تأکید کرد که حمله هوایی امریکا نقض آشکار و غیر قابل قبول حاکمیت ارضی و امنیت ملی عراق و خلاف همه معاهدات بین المللی و محکوم است.

میدل ایست نیوز: «یحیی رسول»، سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، در واکنش به عملیات هوایی امریکا در نقاط مرزی عراق و سوریه، این حمله را محکوم کرد.

او با انتشار بیانیه ای تأکید کرد که حمله هوایی امریکا نقض آشکار و غیر قابل قبول حاکمیت ارضی و امنیت ملی عراق و خلاف همه معاهدات بین المللی و محکوم است.

رسول افزود که عراق بار دیگر تأکید می کند که حاضر نیست میدان تصفیه حساب ها باشد و پایبندی به حاکمیت ارضی اش و عدم استفاده از خاکش به عنوان میدان کنش و واکنش و تعرض را حق خود می داند.

در این بیانیه از همه طرف ها خواسته شده که از تنش و تشنج بکاهند و تأکید شده که عراق تحقیقات و اقدامات و تماس های لازم در همه سطوح برای جلوگیری از اینگونه تعرضات را انجام خواهد داد.

پنتاگون بامداد امروز (دوشنبه 28 ژوئن) با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که جنگنده‌هایش دو زاغه سلاح و تأسیسات نظامی در سوریه و یک موضع در عراق را هدف قرار داده است.

این بیانیه افزوده که این مواضع متعلق به گروه‌های مسلح عراقی مانند کتائب حزب‌الله و کتائب سیدالشهداء بوده «که در حملات علیه افراد و تأسیسات امریکایی در عراق دست دارند».

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا