19 کشور خواستار ورود بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به سوریه شدند

19 کشور در حاشیه اجلاس وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف بین المللی، خواستار ورود بدون مانع کمک های بشردوستانه به سوریه و آتش بس فوری در کل خاک این کشور شدند.

میدل ایست نیوز: مجموعه‌ای از 19 کشور به رهبری امریکا خواستار آتش‌بس در کل خاک سوریه و ورود بدون مانع کمک‌های بشردوستانه به این کشور شدند.

19 کشور شامل امریکا، بریتانیا، ایتالیا، کانادا، مصر، آلمان، یونان، عراق، ایرلند، ژاپن، اردن، لبنان،‌ هلند، نروژ، قطر، عربستان، ترکیه و امارات و نیز نمایندگان اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب امروز، دوشنبه در کنفرانسی در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف بین المللی درباره سوریه در رم شرکت کردند.

حاضران در بیانیه مشترکی بر حمایت قاطعانه از تلاش‌های سازمان ملل در چارچوب قطعنامه 2254 در تایید ثبات آتش‌بس فوری در سراسر این کشور، وارد کردن بدون مانع و ایمن کمک‌های بشردوستانه و فعالیت کمیته قانون اساسی و مقابله با انواع تروریسم، تاکید کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما در حالی که بر وحدت سوریه و تمامیت ارضی آن تاکید داریم همچنان به تلاش‌های کارآمد در تحقق راه حل سیاسی فراگیر، قابل اعتماد و پایدار براساس قطعنامه 2254 ادامه می‌دهیم.

آنها تاکید کردند که این قطعنامه به منزله تنها راه حلی است که بحران 10 ساله سوریه را خاتمه می‌دهد و امنیت ملت سوریه و تحقق آمالشان را تضمین می‌کند.

صفحه ویژه جام جهانی قطر جام جهانی
منبع
روسیا الیوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا