انتقاد شدید عربستان از مواضع امارات در اوپک پلاس

وزیر انرژی عربستان از مواضع امارات درباره افزایش تولید نفت در نشست اوپک پلاس به‌شدت انتقاد کرد و آن را غیر منطقی خواند.

میدل ایست نیوز: وزیر انرژی عربستان از مواضع امارات درباره افزایش تولید نفت در نشست اوپک پلاس به‌شدت انتقاد کرد و آن را غیر منطقی خواند.

«عبدالعزیز بن سلمان»، وزیر انرژی عربستان، گفت که 34 سال است که در نشست‌های اوپک شرکت می‌کند و هیچ‌گاه چیزی شبیه آنچه امارات مطرح می‌کند نشنیده است.

او گفت که پیشنهاد عربستان و روسیه مورد تأیید همه کشورهای عضو به جز امارات است.

بن سلمان گفت که اگر امارات به سهمیه خود از اوپک اعتراض دارد چرا تاکنون اعتراضش را مطرح نکرده است.

وزیر انرژی عربستان افزود که باید اوپک خود را برای کمبود نفت در بازارها در فصل تابستان آماده کند و گفت که اوپک خواستار تعادل میان منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نفت است.

پیش از این وزارت انرژی امارات اعلام کرده بود که توافق‌نامه اوپک پلاس «غیر عادلانه» است و تأکید کرد که از افزایش غیر مشروط تولید نفت در ماه اوت حمایت می‌کند.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای رسمی افزود که امارات معتقد است که بازارهای جهانی به شدت نیازمند افزایش تولید است و از افزایش نامشروط تولید از ماه اوت تا دسامبر حمایت می‌کند.

در این بیانیه آمده که کمیته وزارتی در اوپک فقط یک گزینه را به بحث و مذاکره گذاشته و آن افزایش تولید مشروط به تمدید توافق کنونی تا ماه دسامبر 2022 است و این توافق از نظر امارات به لحاظ مبنای سهمیه تولید غیر عادلانه است.

وزارت انرژی امارات تأکید کرده که پیشنهاد این کشور جدا کردن موضوع افزایش تولید از تمدید توافق فعلی است و افزوده که امارات خواستار موکول کردن تصمیم‌گیری درباره تمدید توافق فعلی به نشستی بعدتر و تصمیم‌گیری فوری درباره افزایش تولید از ماه اوت است.

امارات تأکید کرده که با همکاری شرکای بین‌المللی خود توان تولیدی خود را افزایش داده و باید سهمیه‌های اوپک بازتعریف شود.

کشورهای عضو اوپک پلاس روزهای پنج‌شنبه و جمعه پس از دو روز مذاکره نتوانستند درباره افزایش تولید نفت در بازارهای جهانی به توافقی برسند و قرار شده امروز (دوشنبه) دور تازه‌ای از مذاکرات آغاز شود.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
العربی الجدید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا