رایزنی معاون وزیر دفاع عربستان با مقامات امریکایی

معاون وزیر دفاع عربستان در سفر به واشنگتن، مسائل مرتبط با عراق، سوریه و یمن و تنش ها در خاورمیانه را با مقامات امریکایی از جمله وزیر دفاع این کشور بررسی کرد.

میدل ایست نیوز: کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که «خالد بن سلمان»، معاون وزیر دفاع عربستان به امریکا سفر و با شماری از مسئولان امریکایی درباره مسائل مختلف رایزنی کرده است.

معاون وزیر دفاع عربستان نخست با «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی امریکا در واشنگتن دیدار و بر اهمیت پیشرفت عربستان در زمینه حقوق بشر تاکید کرد.

دو طرف در این دیدار درباره شراکت طولانی مدت بین امریکا و عربستان، امنیت منطقه و پایبندی امریکا به کمک به عربستان در دفاع از خاکش گفت وگو کردند.

اهمیت هماهنگی تلاش ها برای بهبود اقتصاد جهانی و پیشبرد برنامه های مرتبط با آب وهوا و آرامش اوضاع در خاورمیانه از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین بود.

«جین ساکی»، سخنگوی کاخ سفید در گفت وگویی مطبوعاتی تاکید کرد که نشست ها ادامه دارد و ممکن است مقامات امریکایی به مساله قتل جمال خاشقچی بپردازند.

خالد بن سلمان سپس با «لوید استین»، وزیر دفاع امریکا و «مارک میلی»، رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا در مقر وزارت دفاع دیدار و گفت وگو کرد.

وی همچنین با «کولین کال»، معاون وزیر دفاع امریکا و رئیس دپارتمان سیاستگذاری این وزارت مذاکرات مفصلی داشت.

معاون وزیر دفاع عربستان در این سفر به بررسی مسائل امنیتی در عراق و سوریه و تلاش ها برای میانجیگری برای آتش بس در یمن پرداخت.

بنابر آنچه در گزارش ها آمده است، وی به بررسی اوضاع اسرائیل و اراضی فلسطینی و نگرانی عربستان از مذاکرات دولت امریکا با ایران بر سر برنامه هسته ای ایران خواهد پرداخت.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا