سخنگوی نظامی الکاظمی: حمله به فرودگاه اربیل و پایگاه عین الاسد نقض آشکار همه قوانین و تعهدات بین‌المللی است

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه‌ای، حملات به فرودگاه اربیل و پایگاه عین الاسد را محکوم کرد.

میدل ایست نیوز: سرلشکر یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با صدور بیانیه‌ای، حملات به فرودگاه اربیل و پایگاه عین الاسد را محکوم کرد.

در بیانیه سخنگوی نظامی الکاظمی آمده، بار دیگر دشمنان عراق در گمراهی خود فرو رفته و امنیت و حاکمیت کشور و سلامت شهروندان را از رهگذر تجاوز تروریستی جدید بر فرودگاه اربیل و پایگاه هوایی عین الاسد که وابسته به وزارت دفاع عراق است، هدف گرفتند. این گروه‌ها، پیش این نیز به مقر هیات‌های دیپلماتیک که مورد حفاظت دولت قرار دارد، حمله کرده بودند؛ امری که نقض آشکار همه قوانین و تعدی به اقتدار دولت و تعهدات بین‌المللی به شمار می‌رود.

سرلشکر رسول افزود: دولت عراق در عین حال که این حمله جنایتکارانه را محکوم و مردود می‌شمارد، بر پیگرد و تعقیب این قانون‌شکنان و برقراری امنیت برای برگزاری انتخابات سالم و عادلانه تاکید می‌کند.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در ادامه اظهار داشت: تغییر وضعیت عراق به سمت اصلاحات و شکوفایی در زمینه‌های مختلف امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی ماحصل همکاری و هم‌افزایی تلاش‌های مردم و نیروهای امنیتی ماست همچنین گزینه توسل به جنگ یا صلح، حق انحصاری حکومت به شمار می‌رود زیرا این حکومت است که در برابر خداوند، مردم و تاریخ مسئول است و نه اجتهاد برخی گروه‌ها، افراد و یا رویکردهایی مشخص.

سرلشکر رسول در پایان بر مخالفت دولت با بکارگیری اراضی عراق و امنیت شهروندانش به عنوان میدانی برای واکنش‌ها تاکید کرد؛ امری که مستلزم خویشتن‌داری و احترام به خروجی و نتایج گفت‌وگوهای راهبردی است.

مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی عراق پیش از این در بیانیه‌ای درباره جزئیات حمله به پایگاه عین الاسد گفته بود در ساعت 12:30 دقیقه امروز خودروی باری (تریلی) که کانیتنری حمل ld کرد در منطقه البغدادی در استان الانبار متوقف شد، در ظاهر این خودرو، کیسه‌های آرد با خود داشت اما در واقع حامل سکوی پرتاب راکت بود.

در پایان این بیانیه آمده است، خودروی مذکور 14 راکت به سمت پایگاه هوایی عین الاسد شلیک کرد که به اطراف پایگاه اصابت کرد، در این هنگام بقیه راکت‌های بر روی خودرو منفجر شد که به آسیب دیدن منازل شهروندان و یکی از مساجد نزدیک به این خودرو منجر شد.

عصائب اهل حق عراق هم پیشتر حمله پهپادی به فرودگاه بین‌المللی اربیل را پاسخ گروه‌های مقاومت عراق به بمباران اخیر امریکا علیه الحشد الشعبی دانسته بود.

 

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الفرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا