لارونتیف: امیدواریم غرب در مواضع خود در قبال سوریه تجدید نظر کند

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه گفت که مسکو امیدوار است که کشورهای غربی در مواضع خود در قبال سوریه تجدید نظر کنند.

میدل ایست نیوز: «الکساندر لاورنتیف»، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه، گفت که مسکو امیدوار است که کشورهای غربی در مواضع خود در قبال سوریه تجدید نظر کنند.

او در سخنانی گفت که امیدوار است که کشورهای غربی طی یک تصمیم جمعی در مواضعی خود در قبال سوریه تجدید نظر کنند و مسائل انسانی و اقتصادی را در مواضع خود در نظر بگرند.

لاورنتیف گفت که در نشست «ولادیمیر پوتین» و «جو بایدن» که ماه گذشته در ژنو برگزار شد موضوع سوریه نیز بررسی شد و این نشست «سازنده و دلگرم‌کننده» بود.

این مقام روس تأکید کرد که کشورش به روند برگزاری نشست کمیته تدوین قانون اساسی سوریه در ژنو اهتمام ویژه دارد و افزود که در حاشیه نشست روند آستانه در قزاقستان این موضوع را با «گر پدرسن»، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور سوریه، بررسی خواهد کرد.

وی درباره نشست روند آستانه که امروز در نورسلطان برگزار خواهد شد گفت که مسکو بسیار نگران وضعیت میدانی در سوریه به خصوص در ادلب است و توجه ویژه‌ای به گفت‌وگوهای سازنده میان نیروهای دموکراتیک سوریه و دمشق دارد.

لاورنتیف همچنین تأکید کرد که کمک‌ها به سوریه باید از طریق دمشق انجام شود و افزود که کمک‌هایی که از گذرگاه‌های مرز به سوریه ارسال می‌شود ابعاد سیاسی دارد و گروه‌های مسلح مانع از رسیدن آنها به مردم سوریه می‌شوند.

ما را در تلگرام دنبال کنید ما را در تلگرام دنبال کنید
منبع
روسيا اليوم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا