عمان و عربستان یادداشت تفاهمی برای تاسیس شورای هماهنگی امضا کردند

سلطان عمان و پادشاه عربستان یادداشت تفاهمی برای تاسیس شورای هماهنگی عمان و عربستان با هدف هماهنگی مستمر بین دو کشور در مسائل دارای اهمیت مشترک امضا کردند.

میدل ایست نیوز: «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان و «هیثم بن طارق»، سلطان عمان، یادداشت تفاهمی برای تاسیس شورای هماهنگی عمان و عربستان امضا کردند.

شورای هماهنگی عمان و عربستان قرار است با استناد به دستورات سلطان عمان و پادشاه عربستان با هدف رایزنی و هماهنگی مستمر در امور و مسائل دارای اهمیت مشترک در همه زمینه ها بین دو دولت عمان و عربستان تاسیس شود.

خبرگزاری رسمی عربستان در این رابطه تاکید کرد که امضای یادداشت تفاهم برای تاسیس شورای هماهنگی عمان و عربستان، در چارچوب تقویت، تداوم و گسترش افق های همکاری بین دو کشور برادر و امضای بسیاری از توافقنامه ها و یادداشت های تفاهم مشترک در راستای تحقق منافع مشترک انجام شده است.

در حاشیه دیدار رهبران دو کشور، پادشاه عربستان گردنبد ملک عبدالعزیز که بالاترین نشان عربستان به شمار می رود را به سلطان عمان هدیه داد و در مقابل سلطان عمان نیز نشان آل سعید، بالاترین نشان عمان را به وی تقدیم کرد.

سلطان عمان در نخستین سفر خارجی خود از زمان رسیدن به قدرت در ژانویه 2020، روز گذشته وارد عربستان شد و گفت: جنبه های همکاری برادرانه با عربستان در همه زمینه ها ادامه دارد و آرمان ها و آرزوهای دو ملت عربستان و عمان را محقق می کند.

وی با اشاره به روابط برادرانه، تاریخی، مشترک و مستحکم بین دو کشور، تاکید کرد که عربستان تحت رهبری ملک سلمان با اراده و ثبات به سمت آینده ای روشن حرکت می کند.

ما را در تلگرام دنبال کنید telegram
منبع
الخلیج آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا